< Předchozí  ^^  Další >
Vakcína na rakovinu děložního čípku prý chrání i ženy do 45 let
05.11.07 07:58

 

Chicago/Peking 5. listopadu (ČTK) - Vakcína Gardasil, která chrání především dívky a mladé ženy do 26 let proti rakovině děložního čípku, poskytne účinnou ochranu i ženám do 45 let. Podle agentury Reuters o tom na lékařském kongresu v čínském Pekingu informoval výrobce vakcíny, farmaceutická firma Merck. Společnost GlaxoSmithKline tamtéž oznámila, že její konkurenční přípravek Cervarix značně posiluje vznik protilátek proti rakovině v děložním čípku dva roky po očkování.

 

Gardasil a Cervarix, jejichž použití schválila pro všechny své členské státy včetně Česka Evropská unie, se používají k očkování proti infekcím působeným lidským papillomavirem HPV, zejména typům 16 a 18. Tyto viry jsou zodpovědné za přibližně 70 procent všech případů rakoviny děložního čípku.

 

Gardasil byl zatím určen především věkové skupině dívek a žen od devíti do 26 let. Lékaři věděli, že u starších žen vakcína alespoň zvyšuje obranyschopnost. Podle nové studie však zabránilo očkování vakcínou Gardasil u 91 procent 3000 účastnic klinické studie ve věku od 24 do 45 let změnám předcházejícím rakovinné bujení děložního čípku, genitálním bradavicím i chronickým infekcím v ženských pohlavních orgánech, které způsobují viry HPV.

 

Podle GlaxoSmithKline je nově objeveným účinkem její vakcíny Cervarix to, že se v děložním čípku po dvou letech po vakcinaci výrazně zvýší počet protilátek, které ničí papillomaviry.

 

V Česku zemře na rakovinu čípku děložního jedna žena denně. Ročně onemocní druhým nejčastějším typem rakoviny 1000 žen, zhoubná nemoc má za rok až 400 obětí.Další zprávy

Lymeská borelióza může u těhotné ženy ohrozit nenarozené dítě
Pařížská výstava pomáhá předpubertálním dětem pochopit sex
Projevy suchého oka trpí až čtvrtina lidí
Diabetikům je třeba měřit cukr nejen na lačno, ale i po jídle
Lékaři: Pití vína snižuje riziko vzniku poruch erekce
Vědci: Spavá nemoc vítězí tím, že požírá krevní antitělíska
Vědci: Spavá nemoc vítězí tím, že požírá krevní antitělíska

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Čtvrtek 18. 7. 2019 Svátek má Drahomíra
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz