< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Paul (2011)
14.12.15 09:12

Emzáků není nikdy dost! Někdy letí kolem a likvidují svět, jindy jim svítí prst a někdy se jenom chtějí dostat domů. Ano, Paul je poslední případ, ale není to ten rozkošný ET, na kterém vyrostl nejeden dnešní geek.

 

 

Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) jsou ukázkoví geeci. Z Comic-Conu si to štrádují Amerikou po nejznámějších místech spojených s existencí mimozemšťanů. A když ze všech plakátů na film čumí zelený mužíček, to by byla velká podpásovka, kdyby ho naši hlavní hrdinové nepotkali cestou, co? No, potkali, spíš se s ním srazili. A Paul (jeho přezdívka, která se uchytila) se snaží dostat se domů. Graeme a Clive se mu s tím samozřejmě po pár prosbách rozhodnou pomoci. Ale kde je mimozemšťan, tam jsou problémy, a kde je zdrhající mimozemšťan, tam jsou ještě větší. Na druhou stranu, s pár flaškama piva a trochou trávy se všechno dá přežít poměrně s úsměvem.

 

 

K takovým věcem má totiž Paul poměrně blízko a po desítkách letech strávených na zemi ovlivňováním naší kultury (detektiv Mulder byl prý jeho nápad) si i mimozemšťan na podobné věci zvykne. On Paul vůbec umí spoustu věcí, od zneviditelnění počínaje a uzdravování konče. A k tomu všemu stíhá hrát úlohu ideálního parťáka do nepohody.

 

Ano, Paul je udělaný neuvěřitelně lidsky. V každém detailu a každé grimase působí téměř jako člověk. Tomu samozřejmě napomáhá bezchybný dabing Setha Rogena a výborně napsané repliky. Paul umí mluvit jako vědec, kalič, přítel, psycholog i komik. A když se něco opravdu nepovede, umí mluvit i vážně.

 

 

Proto není divu, že k němu dva hlavní lidští aktéři velmi přilnou (být na jejich místě, nejsem na tom jinak) a dva britští komici dostáli svojí pověsti a svojí role zachránců se zhostili velmi zodpovědně. Uvěřitelně hrají každou reakci a každý gag prožívají, co to jde. Vtipy se po prvním přehrání neohrají, spíš naopak, s každým dalším prožitím získávají na síle. Paul se prostě jen tak neokouká.

 

Film je plný odkazů a je velkou poctou sci-fi žánru. Fandové jistě bez problému poznají Predátora i Star Trak. (Mimochodem, ten hlas v telefonu je OPRAVDU Steven Spielberg.) Ne že by to stačilo a tak se zde najde i narážka na Titanic.

 

 

Trailery lákají na film velmi přesvědčivě. Sami o sobě jsou nabité uvolněnou atmosférou a vtipy se v nich nešetří a to jich ještě velká dávka zbývá na samotný film. Se stopáží 104 minut Paul ani nezačne nudit.

 

Zkrátka pro fandy sci-fi a odvážných komedií je film modlou letošního roku.


autor: Sniper.girl 9 z 10

Další zprávy

Recenze: Nespoutaný Django
Recenze: Pařba v Bangkoku (2011)
Recenze: Marťan
Recenze: Spectre
Recenze: Marťan
Recenze:
Recenze: Mission: Impossible - Národ grázlů

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 12. 12. 2018 Svátek má Simona
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz