< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Total Recall
06.10.12 21:56

Je rozumné natočit znovu film, který patřil před dvěmi desetiletími považován za výbornou sci-fi pecku, kterou tlačil dopředu nezlomný Arnie Schwarzenegger? Producenti si myslí, že ano. Co na to diváci…?

 

 

Nejdříve trochu historie. V roce 1990 vnikl do kin stejnojmenný film, který natočil uznávaný a trochu šílený režisér Paul Verhoeven (Robocop, Základní instinkt, Hvězdná pěchota). Ten se nebál kontroverze, krve a dokázal do svých filmů vložit tolik potřebný nadhled. Původní verze zkultovněla, i když tehdejší triky už poněkud zastaraly a Arnie nikdy nebyl herec, který by obstál na divadle. Má ale jiné přednosti;).

 

 

Tovární dělník Quaid (Colin Farrell) má překrásnou manželku (Kate Beckinsaleová), kterou hluboce miluje, rutinní práce ho však neuvěřitelně ubíjí, rozhodne se proto využít služby společnosti Recall. Ta svým klientům nabízí možnost udělat si výlet dle svých představ, vše pouze v jejich fantazii. Mohou být atletem, politikem, tajným agentem. Jednoduše kýmkoliv.

 

 

Quaid se služby rozhodne využít, jak se ale ukáže, ve skutečnosti si s jeho pamětí už někdo hrál, na což se přijde hned v počáteční fázi přípravy na vysněný výlet do fantazie. Aby toho nebylo málo, hned jsou na místě ozbrojenci, kteří všechny kromě Quaida postřílí. V okamžiku, kdy se zdá, že se Quaid vzdá, však v jeho hlavě něco přepne a sám všechny zlikviduje a uprchne.

 

 

Je zřejmé, že takové schopnosti nemá každý dělník ve šroubárně, Quaid si ale není jistý, co se vlastně stalo a kým je.

 

 

Jak se ukáže, byl opravdu tajným agentem, přidal se ale na stranu vzbouřenců, což mu nemohl největší mocipán, všudypřítomný Cohaagen, zapomenout. Zabít ho ale nechtěl a tak s ním hrál tuto podivnou hru.

 

 

Quaida brzy nalezne povstalecká bojovnice (Jessica Bielová), se kterou toho měl společného víc, než jen zápal pro pravdu a společně se snaží zastavit Cohaagenovy plány.

 

 

Pokud znáte původní film, na rovinu vám musím říci, že i když se ve filmu nepodíváme na Mars, je stejně celá dějová linie téměř totožná s předchozím snímkem. Je ale méně šílený a tím i méně zábavný. Na druhou stranu je tu mnoho příjemných odkazů na původní film, které určitě oceníte.

 

 

Co stojí za zmínku, jsou výborné triky a různé vychytávky (telefon v ruce), u kterých si řeknete, podobně třeba jako v Minority report, že by to klidně mohlo v budoucnu takto fungovat. Vůbec veškeré prostředí, ve kterém se postavy pohybují, je naprosto úchvatné a musím říct, že tak podařené vizuálno jsem snad ani nečekal.

 

 

Problém však nastává v ději. Zpočátku se seznamujeme s postavami, Farrell ukazuje, že umí hrát lépe než Arnie a další herci jsou také solidní. Bohužel se však film natolik drží původní předlohy, že začíná chybět invence a když už se přeci jen děj trochu odkloní, zdá se, že bylo lépe, když se přeci jen držel originálu. O tom to ale v tomto případě vlastně není, filmu totiž jakoby chyběla jiskra.

 

 

Film jsem si jednoduše velmi užíval v jeho první polovině, ve druhé však ztrácel dech a já zájem. Na konci jsem už pomalu začal doufat, že už to nebude dlouho trvat...

 

 

Nedokážu posoudit, jak bych film hodnotil, kdybych opakovaně neviděl originál. Nicméně i tak nemůžu tohle zvláštní dílo úplně zatratit. Akce a triky jsou povedené a nudit byste se snad příliš neměli. Na pořádnou sci-fi pecku si ale ještě budeme muset počkat.


autor: moviefan 6 z 10


Další zprávy

Recenze: Odpad, město, smrt
Recenze: Bourneův odkaz
Recenze: Expendables: Postradatelní 2
Recenze:
Recenze: The Amazing Spider-Man
Recenze: Cosmopolis
Recenze: Andělský podíl

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 18. 1. 2019 Svátek má Vladislav
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz