< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Looper
20.12.12 16:26

Loopeři jsou nájemní zabijáci pracující pro zločineckou organizaci, která z minulosti posílá své oběti do současnosti, aby zmizely ze světa.

 

 

Už z úvodního popisu je zřejmé, že se nejedná o standardní gangsterku, protože nám do děje zasahuje cestování v čase. Ale jedno po druhém.

 

 

Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi tzv. loopery, je mladý, spolehlivý a jako všichni dostává za svou práci dobře zaplaceno. Odměna totiž přichází vždy s nepohodlnou obětí. Všichni od samého počátku vědí, že jednou přijde den, kdy budou muset zabít své vlastní starší já.

 

 

Normálně však každý looper dostává svou oběť naservírovanou s pytlem přes hlavu. Joe před sebou ale jednoho dne uvidí zhmotněnou zakázku, která pytel nemá a hned je mu jasné, že to je on sám. Jeho starší já (Bruce Willis) je kupodivu připraveno na popravu lépe než se dalo čekat a podaří se mu uniknout. Nezabít svou obět znamená být zabit sám, takže se mladý Joe vydává po stopách svého staršího já, aby svou práci dokončil.

 

 

Už hlavní zápletka musí u milovníků sci-fi vyvolat úsměv a je tomu tak oprávněně. Bruce Willis totiž zase jednou vybral film, který má nesporné kvality a ve spojení s Josephem Gordonem-Levittem tvoří kvalitní ústřední dvojici.

 

 

Je jasné, že se postupem času divák dozví podstatně víc z budoucího života hlavní postavy a snaha zabít své starší já tak nebude zdaleka tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát.

 

 

K tomu je nám naservírován budoucí padouch, který likviduje loopery a rychle převzal kontrolu nad mafií jako takovou. Zdá se, že by jeho smrt všechno vyřešila a v podobě dítěte navíc žije už v naší době. Jenže informací není dvakrát mnoho…

 

 

Na film jsem šel s vědomím prvních ohlasů. V rámci žánru levnějšího a inteligentnějšího sci-fi jsem od Zdrojového kódu nic podobně nadějného nezaznamenal a mnozí tvrdili, že tenhle film je lepší.

 

 

Abych své myšlenkové pochody zkrátil, tak ANO, jedná se o velmi zajímavý a kvalitní film. Ale NE, není lepší než Zdrojový kód.

 

 

Film je komorním dramatem, ve kterém se objeví velmi málo postav, přičemž velkou část filmu sledujeme zamýšlení nad tím, kdo vlastně je či není budoucí superpadouch a co všechno (resp. koho) je možné obětovat, aby byl takový člověk zastaven. Přičemž, aby film dával smysl, měl by být padouch alespoň trochu představen, takže asi téměř každému dojde, kdo ten budoucí zloduch je.

 

 

Velká část filmu, kvůli prokreslení jednotlivých postav probíhá na odlehlé farmě. Jenže kdyby čas na farmě zabral méně času, filmu by to určitě neublížilo, ba naopak.

 

 

Co lze tomuto snímku, kromě poněkud přehnaného závěrečného vývoje, vyčítat je především pomalé tempo. Herci jsou výborní, ale kdyby měl film 100 minut, určitě bych uvažoval o 90%, takto musím přeci jen o kousek níže.

 

 

I přes všechny výtky mohu film vřele doporučit, jedná se totiž o sympatické sci-fi, kterých se ročně zrovna moc neurodí.


autor: moviefan 8 z 10

Přehled souvisejících článků:
Bruce Willis požaduje od malajské firmy vrácení investic (21.11.2008 15:09)
Bruce Willis začíná také jako režisér (25.09.2008 09:08)
Bruce Willis prý má pro nápadníky svých dcer "významný pohled" (05.06.2007 11:14)
Na chodníku slávy už je možné projít se i po hvězdě Bruce Willise (17.10.2006 10:34)
Hvězda Bruce Willise zazáří na hollywoodském chodníku slávy (12.10.2006 08:00)
Bruce Willis touží po filmové verzi seriálu Měsíční svit (21.07.2006 08:37)
Bruce Willis si prý ze stáří vrásky nedělá (18.07.2006 15:45)
Bruce Willis fandí na fotbalovém MS rodnému Německu (29.06.2006 16:27)
Bruce Willis prý zatoužil po dalších dětech (10.05.2006 13:12)
Bruce Willis kamarádí s manželem své bývalé ženy (08.05.2006 10:13)


Další zprávy

Recenze:
Recenze: Hobit: Neočekávaná cesta
Recenze:
Recenze: Láska v hrobě
Recenze: Odpad, město, smrt
Recenze: Total Recall
Recenze: Bourneův odkaz

Nejčtenější

Recenze: The house that Jack built (2018)
Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 19. 10. 2018 Svátek má Michaela
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz