< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze:
23.02.13 16:58

Django byl původně otrokem, nakonec však mění svůj osud a živí se jako nájemný lovec lidí. Stále ale touží osvobodit svou milovanou ženu…

 

 

Quentin Tarantino je pojmem sám o sobě. Od doby Pulp Fiction, se stal světově uznávaným režisérem, na jehož další počin se čeká vždy s nemalým očekáváním. Jackie Brown byla sice výborná žánrovka, přesto ale poněkud zapadla. Quentin si dal načas a o šest let později vyrukoval s úspěšnou kung-fu poctou Kill Bill.

 

 

Ani po tomto dvoufilmu příliš nespěchal a po nepříliš úspěšném projektu Grindhouse, na kterém pracoval se svým kamarádem Robertem Rodriguezem, se vrátil s Hanebnými pancharty. Pancharti byli především mixem výborných hlášek a skvělých hereckých výkonů (díky nim známe Christopha Waltze). Když ale došlo na akci, byla i ta dostatečně krvavá.

 

 

Kdo sleduje poslední Tarantinovy filmy, určitě zaznamenal vývoj tohoto zvláštního umělce-magora. Django se stal v mnoha ohledech jeho vrcholem.

 

 

Příběh se věnuje nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi (Christoph Waltz), který se snaží získat tučnou odměnu za dopadení bratří Brittlových. Bohužel však neví, jak vypadají a proto potřebuje Djanga (Jamie Foxx). Ten je toho času otrokem a proto je potřeba ho nejdříve získat do svých služeb/vlastnictví.

 

 

Schultz není přítelem otrokářství a tak hned na počátku Djangovi vysvětlí, o co mu jde a v případě, že mu pomůže, tak mu nabízí nejen svobodu ale i nějaké peníze. Na své pouti se tato nesourodá dvojice postupně sžívá a Schultz nakonec nabídne Djangovi pomoc v jeho misi. Ta má jediný cíl, získat Djangovu manželku, kterou vlastní otrokář Calvin Candie (Leonardo DiCaprio).

 

 

Oproti dřívějším Tarantinovým počinům je Django konzervativnější, co se dějové struktury týče. Příběh je vyprávěn chronologicky a po většinu času těží z výborných dialogů, aniž by sklouzával k užvaněnosti, se kterou mívá Quentin problémy.

 

 

Christoph Waltz je ve své roli opět vynikající a téměř předčí geniální roli, kterou od stejného režiséra obdržel už v Hanebných panchartech. Oproti Schultzovi je Foxxův Django méně upovídaný, postupně však získává na sympatiích a v závěru se stává z žáka učitelem.

 

 

Foxxův úsporný herecký režim je přesně to co tato role potřebuje a postupně si člověka dokáže získat. Stejně jako mnoho dalších výborně ztvárněných postav, včele s Calvinem Candiem, v podání Leonarda DiCapria.

 

 

Jediné co mohu filmu vytknout je fakt, že se zhruba ve dvou třetinách zpomalí a některé rozhovory začnou být poněkud zdlouhavé. Brzy však dojde na finální zúčtování, které vše vrátí do správných kolejí.

 

 

Nebýt tohoto menšího zaváhání, mohlo se jednat (dle mého soudu) o jednoznačně nejlepší Tarantinův film a v mnoha ohledech přelomový snímek posledních let. Takhle je to je „jen“ jeden z nejlepších filmů posledního roku. Western rozhodně Tarantinovi sedí a my se můžeme jen těšit, s čím přijde příště.


autor: moviefan 10 z 10

Přehled souvisejících článků:
Recenze: Nespoutaný Django (14.12.2015 09:13)


Další zprávy

Recenze: (pussy riots) Spring Breakers
Recenze: Looper
Recenze: Hobit: Neočekávaná cesta
Recenze:
Recenze: Láska v hrobě
Recenze: Odpad, město, smrt
Recenze: Total Recall

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 17. 11. 2018 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz