< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Nevědomí
31.07.13 15:49

Lidstvo válku s mimozemskými útočníky sice vyhrálo, modrá planeta byla ale totálně zničena. Zůstal pouze Jack, který opravuje drony a Victoria, která plní roli jeho partnerky v práci i v životě.

 

 

Jack Harper je víc než obyčejný údržbář. Opravuje totiž drony chránící obrovské elektrárny (před mimozemšťany, kteří po válce přežili), které svou energii čerpají z moře. Umí opravit úplně cokoliv včetně toho, co by neopravil ani MacGyver. Jeho mise se ale pomalu chýlí ke konci a blíží se jeho odlet na Titan, kde je kolonie přeživších lidí.

 

 

Z bezpečnostních důvodů byla jeho paměť na začátku mise promazána, Jackovi se hlavou ale i tak honí celá řada vzpomínek, které mu nedávají spát. Jak už to bývá, jednoho dne se stane nečekaná událost, která vše ještě víc zamotá…

 

 

Sci-fi, kterou zrežíroval Joseph Kosinski, v celé řadě aspektů poukazuje na fakt, že tento režisér natočil také pokračování Trona. První podobností je uhlazený vizuál, který působí čistým estetickým dojmem. Dalším aspektem je hudba, jejíž dunivé zvuky také připomínají zmiňovaný film. Navíc i hlavní hvězda, Tom Cruise, zde vypadá, jako kdyby byl protáhnut digitální kůrou (lepší než Jeff Bridges v Tronovi;). Jednoduše ve filmu vypadá tak o patnáct let mladší a vrásku byste u něj jen těžko hledali. Nic z toho však není kritikou, spíše naopak.

 

 

Trochu horší už je fakt, že děj filmu kombinuje řadu již dříve viděného. Všechny ty zvraty (doporučuji nedívat se na ukázky, které vyzrazují zbytečně moc) a překvapivé momenty ve skutečnosti nejsou příliš překvapivé. Dochází tak k vršení klišé, za které by se nemusely stydět ani velkolepé akční filmy, u kterých něco podobného svým způsobem čekáme. U sci-fi, která slibuje možný přesah je to ale škoda.

 

 

Na druhou stranu, Cruise je opravdu na vrcholu svých sil a rozhodně hrát umí. Vizuál a hudba určitě otupí většinu vašich smyslů a minimálně při jednom zásadním momentu dojde k překvapivému rozuzlení, které potěší a není hloupé. Co se týče dalšího hereckého obsazení, plní svou roli v naprosto standardní rovině. Oblivion = především Cruise.

 

 

Z výše uvedeného možná vyplývá, že se film nepovedl, ale to není závěr, se kterým bych mohl souhlasit. Film je po vizuální i herecké stránce vydařený, je radost se na něj dívat, jen je velmi málo nápaditý. Z kina jsem však vycházel se spokojeným výrazem, existuje totiž celá řada sci-fi filmů, u kterých jsem se bavil méně.


autor: moviefan 7 z 10

Přehled souvisejících článků:
V čele seznamu mocných dětí Hollywoodu stojí Suri Cruiseová (20.11.2008 11:25)
Kidmanová se prý "krčila" za Cruisem, teď je šťastná jako nikdy (07.11.2008 09:51)
Angelina Jolieová prý dostala roli plánovanou pro Toma Cruise (12.08.2008 16:41)
Tom Cruise se možná vrátí v další Mission:Impossible (06.05.2008 14:22)
Cruise a Holmesová velkolepě slavili narozeniny dcery Suri (23.04.2008 16:23)
Adoptivního syna Toma Cruise čeká filmový debut (23.04.2008 08:32)
Holmesová a Cruise se nerozcházejí (18.04.2008 10:19)
Cruise bude prvním majitelem nového supermotocyklu firmy Ducati (30.01.2008 11:41)
Tom Cruise na videonahrávce velebí moc scientologie (16.01.2008 20:46)
Muž, který se snažil vydírat Cruise, dostal podmínku (11.01.2008 13:40)


Další zprávy

Recenze: Elysium
Recenze: Wolverine
Recenze: Star Trek: Do temnoty
Recenze: Muž z oceli
Recenze: (pussy riots) Spring Breakers
Recenze:
Recenze: Looper

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 18. 1. 2019 Svátek má Vladislav
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz