< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Red 2
22.09.13 17:52

Skupina tajných ex-agentů znovu zasahuje, k Willisovi, Malkovichovi a dalším se přidala i Catherine Zeta-Jonesová coby ruská agentka, která má s hlavní postavou nevyřízené vztahové účty.

 

 

Frank Moses (Bruce Willis) dokázal už v prvním filmu, že ho nemůže jen tak něco rozhodit. Skupinu profesionální zásahové jednotky likviduje levou zadní a jediné co ho překvapí je láska, kterou našel v podobě Sarah Rossové (Mary-Louise Parkerová), úřednice, se kterou se poznal přes telefon.

 

 

Tentokrát se ponoříme trochu víc do minulosti. V průběhu studené války byla do Ruska propašována atomová bomba, kterou sestrojil Dr. Edward Bailey (Anthony Hopkins). Ten shodou okolností ještě žije a je pěkně pod zámkem. Vzhledem k tomu, že se o této záležitosti někdo veřejně zmínil, rozpoutalo to mezi tajnými službami zděšení a jelikož byl Frank i Marvin (John Malkovich) na seznamu lidí, kteří měli s celou operací co do činění, jde jim logicky o krk.

 

 

První film byl ránou z čistého nebe, svěží, vtipný, energický s výborným obsazením. Na něco podobného se velmi těžko navazuje a Bruce Willis s tím má své zkušenosti. Už jeho Můj soused zabiják byl výtečným odpočinkovým filmem, zatímco druhý díl přinesl jen velmi přehnanou parodii sebe sama.

 

 

Riziko podobného kvalitního sestupu nejen hrozilo, ale také se částečně naplnilo. Mary-Louise Parkerová je totiž podobně jako partnerka ve filmu Můj soused zabiják 2 v druhém díle daleko víc uječená a trpí touhou užít si trochu té akce a z ní vyplývajícího adrenalinu. Frank naopak uvažuje spíš o odpočinku.

 

 

Po prvních několika scénách však největší obavy zažene geniální Marvin, kterého dokázal Malkovich přivést zpět se vším všudy. Jeho eskapády jsou výborným pojivem celého filmu. Willis hraje svůj lehký nadprůměr a ostatní, včetně posil v podobě Anthonyho Hopkinse a Catherine Zeta-Jonesové mají také co nabídnout. Zvlášť když Catherine hraje Katju, Frankovu dávnou lásku.

 

 

Faktem zůstává, že je film o něco slabším odleskem původního snímku. Zaprvé už kvůli tomu, že jsme něco podobného viděli před několika lety a nejedná se o nic nového. Za další filmu přeci jen místy chybí náboj, dravost a nápaditost, která z minulého filmu čišela z každé vteřiny. Neříkám, že se dostatečně nepobavíte nebo že je děj hloupý, nicméně část jiskry pohasla.

 

 

Na poli pokračování podobných snímků se jedná určitě o nadprůměr a fanouškům prvního dílu lze film vřele doporučit. Nic převratného se ale tentokrát neděje a dalšího pokračování už se určitě nedočkáme.


autor: moviefan 7 z 10

Přehled souvisejících článků:
Bruce Willis požaduje od malajské firmy vrácení investic (21.11.2008 15:09)
Bruce Willis začíná také jako režisér (25.09.2008 09:08)
Bruce Willis prý má pro nápadníky svých dcer "významný pohled" (05.06.2007 11:14)
Na chodníku slávy už je možné projít se i po hvězdě Bruce Willise (17.10.2006 10:34)
Hvězda Bruce Willise zazáří na hollywoodském chodníku slávy (12.10.2006 08:00)
Bruce Willis touží po filmové verzi seriálu Měsíční svit (21.07.2006 08:37)
Bruce Willis si prý ze stáří vrásky nedělá (18.07.2006 15:45)
Bruce Willis fandí na fotbalovém MS rodnému Německu (29.06.2006 16:27)
Bruce Willis prý zatoužil po dalších dětech (10.05.2006 13:12)
Bruce Willis kamarádí s manželem své bývalé ženy (08.05.2006 10:13)


Další zprávy

Recenze: Iron Man 3
Recenze: Elysium
Recenze: Nevědomí
Recenze: Wolverine
Recenze: Star Trek: Do temnoty
Recenze: Muž z oceli
Recenze: (pussy riots) Spring Breakers

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 16. 1. 2019 Svátek má Ctirad
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz