< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Iron Man 3
26.09.13 19:17

Geniální boháč Tony Stark je zpět a spolu s ním jeho oplechované alter ego. Tentokrát ho čeká jeho nejosobnější dobrodružství, protože se útočí přímo na jeho obydlí i jeho nejbližší.

 

 

Tony Stark (Robert Downey Jr.) opakovaně zjišťuje, že se jeho minulost neustále hlásí o slovo. Nejdříve zjistil, co jeho zbraně působí v různých částech světa a musel se vyrovnat jak se svým svědomím, tak se zájmy své vlastní firmy.

 

 

Následně se musel vypořádat s minulostí svého otce v podobě Ivana Vanka, který se mu snažil ze všech sil vrátit křivdy minulosti.

 

 

Tentokrát přichází osudové rozhodnutí už v roce 1999, kdy Tony ne úplně citlivým způsobem odmítne spolupráci na výzkumu programu Extremis. Ten se zabývá experimentální regenerativní péčí, jež by mohla uzdravit lidského jedince téměř z jakýchkoliv zranění a deformací.

 

 

V současnosti má však jiný problém. Tajemný Mandarin (Ben Kingsley) rozsévá zkázu a při jednom bombovém útoku je dokonce zraněn Tonyho šéf bezpečnosti Happy Hogan, což Starka vyprovokuje k otevřenému prohlášení vůči Mandarinovi. Ten reaguje přímým útokem na jeho obydlí. Stark sice přežije, ale dostane se nečekaně až kamsi do Tennessee. Nemá dost energie na návrat a svět si tak myslí, že zahynul při útoku.

 

 

Stark začíná vlastní vyšetřování a naváže zajímavou spolupráci s desetiletým chlapcem, který mu v nouzi opakovaně pomáhá. Projekt Extremis však znovu vyplouvá na povrch a brzy se dějové linie znovu propojí.

 

 

Po druhém díle, jež byl komerčně i kvalitativně mírným zklamáním, byl třetí film svěřen kdysi velmi známému a úspěšnému scénáristovi Shaneovi Blackovi. Ten měl za sebou jeden zajímavý film s Robertem Downeym Jr. Black a scénáře k takovým klenotům jako Smrtonosná zbraň nebo Poslední skaut. Zdál se teda být ideální volbou pro další Starkovo dobrodružství.

 

 

Blackův rukopis je zřejmý téměř z každého dialogu, do kterých propašoval svůj trochu jiný odstín nadsázky. Je zřejmé, že umí svým postavám vymyslet dialogy na tělo, i když je překvapivé, že tentokrát nejde o žádné ultrahlášky. Snímek je laděn poněkud temněji, takže to je pochopitelné. Konec konců zde Stark stráví až překvapivě mnoho času bez svého obleku a film vypadá místy spíše jako detektivka než akční komiksové dobrodružství.

 

 

Velmi povedená je interakce mezi Tonym a desetiletým chlapcem a nedá se zapomenout ani na výborného Mandarina v provedení Bena Kingsleyho. Filmu se nedá příliš vytknout. Je osudový, nápaditý i zajímavě vypointovaný. Kupodivu se v něm však ztrácí ona hravost, kterou známe především z prvního dobrodružství, a které slavnému vynálezci a milionáři svědčí ze všeho nejvíce.

 

 

Určitě se jedná o velmi povedený film, na 100% to ale opět není, tak snad příště.


autor: moviefan 9 z 10

Přehled souvisejících článků:
Gwyneth Paltrow si zahraje v Iron Manovi (26.01.2007 20:56)
Robert Downey Jr. se stane Iron Manem (03.10.2006 08:55)


Další zprávy

Recenze: Rychle a zběsile 6
Recenze: Red 2
Recenze: Elysium
Recenze: Nevědomí
Recenze: Wolverine
Recenze: Star Trek: Do temnoty
Recenze: Muž z oceli

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 18. 1. 2019 Svátek má Vladislav
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz