< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Gravitace
26.01.14 21:34

Vesmír je vzrušujícím místem, se kterým se pojí tajemno a příslib všemožných dobrodružství. Ať už je realita jakákoliv, jednoho dalšího dobrodružství se díky tomuto snímku dočkáme…

 

 

Doktorka Ryan Stoneová (Sandra Bullocková) se účastní své první vesmírné výpravy, je totiž jediný odborník, jež může složitý technický úkol provést. Záda jí kryje ostřílený astronaut Matt Kowalski (George Clooney). Je to jeho poslední štace, jak to v podobných filmech ale bývá, nepůjde ani zdaleka o standardní misi.

 

 

Rusové se totiž snažili zbavit vysloužilého satelitu, což se jim poněkud vymklo z kontroly a úlomky putující kolem oběžné dráhy způsobily katastrofu a mimo jiné i zničení vesmírné lodi. Stoneová a Kowalski naštěstí přežijí, jejich šance na záchranu jsou však malé a nezbývá jim než zachovat klid a spoléhat jeden na druhého.

 

 

Gravitace je vysněný projekt talentovaného režiséra Alfonsa Cuaróna (Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Potomci lidí), který se podařilo, přes mnohé komplikace, nakonec realizovat. Už z nástřelu děje je patrné, že nepůjde o komplikovaný příběh, ale spíše o komorní drama, které může diváky přimrazit do sedaček.

 

 

Cuarón film vypiplal do nejmenších detailů, z pohledu vizuality tak nebude mít výhrady ani ten nejzarytější kritik digitálních efektů. Podobně je tomu i s logikou. Samozřejmě, že něco musí být urychleno nebo upraveno tak, aby mohl být příběh odvyprávěn, nicméně většina děje působí až překvapivě logicky a uvěřitelně. Hlavní devizou jsou pak výkony hlavních představitelů, se kterými prožíváte jejich horké chvíle, a musím říct, že jejich výkony nemají chybu.

 

 

Gravitace působí jako horská dráha, do které sednete, postupně se rozjíždíte a na konci sotva popadnete dech. Podobně sugestivních filmů je opravdu málo a takto natočených ještě méně, resp. vím pouze o tomto.

 

 

V dnešní době, kdy lidé hledají zajímavé zážitkové aktivity, které jim dovolí na chvíli zapomenout na každodenní všednost je toto přesně ten typ filmu, který mohu vřele doporučit. Samozřejmě je ideální užít si ho ve 3D na velkém plátně, ale pokud máte doma kvalitní televizi nebo přímo dataprojektor, tak určitě neváhejte.


autor: moviefan 10 z 10

Přehled souvisejících článků:
Sonda New Horizons využila gravitace Jupiteru (28.02.2007 11:40)


Další zprávy

Recenze: Rivalové
Recenze: Hobit: Šmakova dračí poušť
Recenze: Rychle a zběsile 6
Recenze: Iron Man 3
Recenze: Red 2
Recenze: Elysium
Recenze: Nevědomí

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 16. 1. 2019 Svátek má Ctirad
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz