< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Kingsman: Tajná služba
28.03.15 21:36

Matthew Vaughn nepřestává překvapovat střídáním žánrů, při zachování vysoké úrovně svých filmů. Podařilo se mu kvalitu udržet i tentokrát nebo nastal čas selhání?¨

 

 

Od samého počátku se seznamujeme s poněkud odlišnou stranou britské tajné služby. Agenti organizace Kingsman totiž nosí obleky zřejmě i do posilovny, zdobí je chování anglického lorda a ještě přitom dokáží zneškodnit svého protivníka. Chyby se samozřejmě stávají, a tak občas i v jejich řadách dojde k úmrtí. Z těchto důvodů je také nezbytný nábor nových agentů a díky tomu (a jedné záležitosti z dávnější minulosti) se do hledáčku dostává Eggsy (Taron Egerton), který oproti ostatním účastníkům „výběrového řízení“ nepatří zrovna mezi smetánku.

 

 

Pochází z nuzných poměrů a spíše než britského gentlemana připomíná pouličního rváče. Skrývá se v něm však víc, než se na první pohled může zdát. Eggsy je totiž vysoce inteligentní, má zkušenost s výcvikem u mariňáků a nezapře gymnastickou průpravu.

 

 

Aktivní agenti však mají jiný problém. Jmenuje se Richmond Valentine (Samuel L. Jackson). Miliardář s vizáží rapujícího děcka, má totiž s lidstvem poměrně nekalé plány. Aby na ně nedošlo, to už je úkol zkušeného špióna Harryho Harta (Colin Firth), který je také největším zastáncem mladého Eggsyho. Ten mezitím postupuje do dalších kol v soutěži o nového agenta Kingsman.

 

 

Snímek je lahůdkou pro každého milovníka špionážních sérií. Jedná se totiž o natolik britské filmové pojetí, že je vedle něj i James Bond vypadá americky. Ať už se totiž podíváte na elegantního Harryho Harta nebo pouličně laděného Eggsyho, obojí odkazuje na výsostně britské stereotypy a zaposloucháte-li se do angličtiny, budete jistě souhlasit, že tento dojem jen utvrzuje.

 

 

Komiksovou předlohu jsem sice nečetl, nicméně Vaughn připravil opět naprosto dokonalou lahůdku. Nejedná se sice o jeho nejoceňovanější snímek a možná nejde ani o natolik silný zážitek, abyste se k němu vraceli opakovaně. Rozhodně jde ale o téměř bezchybný film s takovou mírou britské nadsázky, že si nemohu přát než minimálně jedno pokračování a to pokud možno co nejdříve.


autor: moviefan 9 z 10


Další zprávy

Recenze: Zabijáci
Recenze: Hobit: Bitva pěti armád
Recenze:
Recenze: Cesta ven
Recenze: Vlk z Wall Street
Recenze: V nitru Llewyna Davise
Recenze: Borgman

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 12. 12. 2018 Svátek má Simona
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz