< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Revenant Zmrtvýchvstání
14.03.16 18:40

Ať už si o Leonardu DiCapriovi myslíte cokoliv, jedno musíte uznat. Už více než 10 let nenatočil špatný film a o jeho hereckých výkonech to mnohé vypovídá. Jen toho Oscara ještě získat….

 

 

V první polovině 19. století toho zemi za velkou louží čekalo ještě hodně. Občanská válka nebyla v dohledu. Domorodí obyvatelé těžce prohrávali bitvu o svou zem a lovci kožešin měli ještě hodně co lovit. Jedním z těch, kdo pomáhali při takové výpravě, byl i Hugh Glass (DiCaprio) a jeho napůl domorodý syn.

 

 

Na jedné z výprav se bohužel Glass potká s medvědicí a výsledkem je, že je polomrtvý tažen nebezpečným územím, kde může být celá výprava kdykoliv napadena Indiány. Dojde proto k rozdělení na dvě skupiny. Většina lovců pokračuje v cestě a o Glasse se mají postarat dva muži - mladý Jim Bridger (Will Poulter) a ostřílený pragmatický a na svůj prospěch zaměřený John Fitzgerald (Tom Hardy).

 

 

Lákavá odměna, která Fitzgeralda přesvědčila, že si Glasse vezme na starost, mu však hořkne v ústech, protože Hugh Glass ne a ne zemřít. Navíc je v jeho blízkosti neustále jeho syn. Je jen otázkou času, kdy Fitzgeraldovi dojde trpělivost.

 

 

Revenant je dalším silný zářezem režiséra, který se jmenuje Alejandro González Iñárritu. Po Birdmanovi nám ale přináší značně odlišný snímek, jehož ústředním motivem je vůle přežít uprostřed krásné a kruté přírody. Jedná se o drama, kde lze jen těžko hledat jednoznačně kladné postavy. Jedny z kladnějších jsou nakonec Indiáni, kteří ať už žijí jen pro přírodu nebo mají i své sobecké zájmy, dokáží stále ctít svou domovinu a mít pravidla, která jakoby mnoha bílým mužům úplně chyběla.

 

 

Kromě Leonarda DiCapria a Toma Hardyho se mezi hlavní aktéry řadí především kamera umocněná vhodným hudebním podkresem. Opravdu, většina záběrů jakoby vypadla z ruky talentovaného malíře. Stačilo by jen zarámovat a vystavit.

 

 

Snímek má pomalé tempo, což nemusí každému vyhovovat. Jedná se ovšem o precizně vysoustružený umělecký produkt. Snad jen nečekejte, že se snadno ztotožníte s některou z postav. Na to je příběh natočen přeci jen dost odtažitě. To ovšem nijak nesnižuje kvality tohoto snímku.

 

 

P.S.

 

Oscary filmu jistě přeji, především ten za kameru. Leonardo není také špatnou volbou, ale našla by se řada filmů, za které by si ho zasloužil více.


autor: moviefan 9 z 10

Další zprávy

Recenze: Deadpool
Recenze: Star Wars: Síla se probouzí
Recenze: Nespoutaný Django
Recenze: Paul (2011)
Recenze: Pařba v Bangkoku (2011)
Recenze: Marťan
Recenze: Spectre

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 20. 7. 2018 Svátek má Ilja
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz