< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Příchozí
30.12.16 17:32

Dlouhé dekády vznikají filmy o mimozemských civilizacích, ať se jedná o hodné návštěvníky (Blízká setkání třetího druhu, Kontakt) nebo se nás naopak pokušejí vyhladit z povrchu zemského (Den nezávislosti, Hvězdná pěchota), většinou nebývá jejich záměr okamžitě jasný.

 

 

Na různých místech naší planety přistávají oválné vesmírné lodě a na jejich přítomnost se okamžitě upne pozornost celého lidstva. Přicházejí tyto bytosti v míru nebo nás chtějí vyhladit či zkoumat? Podobné otázky napadnou asi každého.

 

 

Vzhledem k tomu, že k žádným rychlým útokům nedochází, přijde na řadu snaha se dorozumět. Každá ze zemí, kde lodě přistály, tedy vyhledá svého největšího odborníka na lingvistiku. V USA je touto osobou Louise Banksová (Amy Adamsová) a hlavním spolupracovníkem se jí stává kolega z pole teoretické fyziky Ian Donnelly (Jeremy Renner). Společně se pokouší přijít na kloub tomu, proč sem naši hosté z jiné planety vůbec dorazili. Čas na zkoumání a komunikaci však má své limity…

 

 

Režisér Denis Villeneuve se dostává ke stále výraznějším a divácky vnímanějším projektům, nicméně má za sebou už řadu osmi filmů (včetně Příchozích) a žádným z nich vyloženě nezklamal. Naopak, začíná mít punc „méně známého Nolana“, protože ať natočí, co natočí, jedná se vždy o nesmírně zajímavý projekt.

 

 

Na film Příchozí je nejlepší jít nepřipraven, nic o něm nezjišťovat, nebádat a jen si být vědom, že se jedná spíše o film typu Kontakt než Válka světů.

 

 

Villeneuve buduje napětí, představuje nám ústřední postavy a postupně nás nenásilně vede k hlubšímu zamyšlení. Tempo je sice místy extrémně pomalé, ale podobně, jako si vychutnáte dobré víno i zde je dobré pečlivě zpracovat chuť tohoto myšlenkově hutného příběhu.

 

 

Jedná se o film, o kterém budete, v případě správného naladění, ještě dlouho diskutovat a říkat si, že ho musíte vidět znova.


autor: moviefan 9 z 10


Další zprávy

Recenze: La la land
Recenze: Doctor Strange
Recenze: Star Trek: Do neznáma
Recenze: Sebevražedný oddíl
Recenze: Správní chlapi
Recenze: Captain America: Občanská válka
Recenze: Zootropolis: Město zvířat

Nejčtenější

Recenze: John Wick 3
Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Čtvrtek 27. 6. 2019 Svátek má Ladislav
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz