< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Terminál
16.08.04 01:58

Emigrant z maličkého post-sovětského státu Krakózie, Viktor (Tom Hanks), se ocitá na obrovském letišti v New Yorku právě ve chvíli, kdy jeho země pro státní převrat a následné válečné nepokoje přestane formálně existovat.

 

S neplatným pasem, bez možnosti získat vízum nebo statut uprchlíka ho úředníci nemůžou pustit do země, ani posadit do letadla, když spoje domů nelétají. Viktora, který s mizivou znalostí angličtiny stále nechápe, co se děje, tak vybaví šéf letištní bezpečnosti aspoň stravenkami a pagerem, a nechá ho svému osudu v odletovém terminálu. Snad se brzy situace vyjasní a bude po problému. Jenže ono to tak rychle nejde.

 

Když se navíc Viktor z televizních zpráv dozví, co se odehrává v jeho domovině, je opravdu na dně. Ale nezoufá, a začíná si budovat svou letištní existenci: Najde způsob, jak si přivydělat na jídlo, ve které části starého odstaveného terminálu 67 si vybudovat provizorní přístřešek, začne se z katalogů učit angličtinu, najde si pár spřízněných kamarádů mezi letištním personálem a dokonce potká i sympatickou letuškou Amelii (Catherine Zeta-Jones).

 

Začíná však být stále větším trnem v oku předpisůmilovného šéfa letiště. Nelehký úděl však zvládá Viktor až do ukončení občanské války na jedničku, přičemž mezitím se stane díky svým skutkům i přátelům známým a populárním mezi celým personálem odletové haly. V závěru musí sice půdu Spojených států opustit, ale možná se přeci jen najde způsob, jak aspoň na chvilku ven vykouknout, aby mohl splnit slib, a my se dozvíme, proč vlastně takovou dálku cestoval.


autor: vip007 8 z 10


Další zprávy

Recenze: Vzpoura ve věznici Carandiru
Recenze: Rudý labyrint
Recenze: Vrať se mi
Recenze: Mistři
Recenze: Prázdniny v Evropě
Recenze: Velká ryba
Recenze: Sedm let v Tibetu

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 21. 8. 2019 Svátek má Johana
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz