< Předchozí  ^^  Další >
Landa před vyprodanou ČEZ Arénou zahájil česko-slovenské turné
22.04.08 22:31

 

Ostrava 22. dubna (ČTK) - Písní Slovanská bouře zahájil zpěvák Daniel Landa ve vyprodané ČEZ Aréně v Ostravě úvodní koncert svého turné nazvaného Československo 2008. V koncertu, na který přišlo 10.500 diváků, mu nezabránilo ani zranění, které si před necelými dvěma týdny způsobil havárií při automobilové rallye na Šumavě. Utrpěl při ní otřes mozku a byl chvíli v bezvědomí.

 

Landovo vystoupení provázela kromě pyrotechnických a světelných efektů i projekce přes celou plochu pódia, která v úvodu divákům poskytovala například pohled do zákulisí a na cestu zpěváka ze šatny na pódium.

 

Devětatřicetiletého zpěváka provází pověst kontroverzního umělce, na počátku 90. let byl frontmanem skinheadské kapely Orlík, která měla v repertoáru rasistické texty. V posledních letech vystupuje Landa pouze výjimečně. Za uplynulé dva roky uspořádal jen dvě vystoupení, na halové turné vyjel naposledy v roce 2005. To současné bude po Ostravě pokračovat 25. dubna v Pardubicích a 29. dubna v hale na pražském Výstavišti; poté Landa vystoupí 23. května ve slovenských Košicích a o dva dny později v Bratislavě.

 

Landa, který v roce 1993 vstoupil na sólovou dráhu, v Česku dlouhodobě patří k nejpopulárnějším interpretům. Jeho desky se pravidelně umísťují na předních příčkách hitparád a v uplynulých 15 letech jeho příznivci zakoupili přes 744.000 kusů jeho alb; úspěšnější je jen skupina Kabát. Landa píše muzikály a představil se i ve filmu, například ve snímcích Proč? nebo Černí baroni.

 

V poslední době se Landovo jméno objevuje v souvislosti s chystaným uvedení jeho hry Tajemství Zlatého draka v Národním divadle v Brně. Tomu chtějí zabránit někteří odpůrci z řad brněnských politiků, kterým se nelíbí zpěvákova minulost.Další zprávy

Kanye West a Alexis Phiferová zrušili zasnoubení
Nezmaři oslaví 30. výročí mimořádnými koncerty
Elán zazpívá v Mladé Boleslavi a Uherském Hradišti
Dobová scéna Vivaldiho opery Argippo přispěje k autenticitě
McCartney bojuje vegetariánstvím proti globálnímu oteplování
Doherty chystá knihu o vztahu s Mossovou
Doherty je kvůli obavám z vězňů na samotce

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 20. 7. 2018 Svátek má Ilja
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz