< Předchozí  ^^  Další >
Básník Váša je proti hostování Landy v Brně
20.04.08 19:30

 

Brno 20. dubna (ČTK) - Brněnský hudebník, "fyzický básník" a textař Petr Váša nechce, aby Daniel Landa uvedl svou hru Tajemství Zlatého draka v Národním divadle Brno. Nepožaduje prý, aby inscenace byla zakázána, ale nesouhlasí s ní. Své prohlášení napsal na stránku www.nevitam.cz a vyzval veřejnost, aby se připojila. Zatím jsou v seznamu desítky lidí.

 

Váša prý nechce, aby byl Landa spojován s "jeho" městem. "Stydím se za to, že Národní divadlo v Brně pomáhá někomu takovému naplňovat jeho ambice po vstupu do sféry takzvané vyšší kultury," uvedl. Část lidí na internetu vzápětí jeho výzvu začala karikovat. To, když se pod jeho výzvu podepsali například jako víla Amálka nebo major Zeman.

 

Landova hra má mít v brněnském národním divadle premiéru v listopadu. Nesouhlas s hostováním Landy vyjádřila už dřív zastupitelka Zuzana Brázdová (Brno 2006), jíž podpořili další politici. Naopak primátor Roman Onderka hru hájí, nechce prý zakazovat nic, co dosud neviděl. Na tvorbě se jako autor scény podílí i ředitel divadla Daniel Dvořák, spoluautorem textu je šéf činohry divadla Zdeněk Plachý.

 

Ačkoliv Landa patří k nejprodávanějším zpěvákům české populární hudby, nikdy se zcela nezbavil pověsti kontroverzního umělce. Začínal na přelomu 80. a 90. let jako frontman radikální skupiny Orlík, kterou si svého času oblíbila komunita skinheads.Další zprávy

Lubomír Lipský svou beneficí pobavil i kolegy a hosty
Veronika Žilková se provdala za Martina Stropnického
Mánička se Žerykem oslavují 78. narozeniny
Jiří Suchý se obává konce Semaforu
Letní shakespearovské slavnosti zahajují předprodej vstupenek
Nárožný je členem Činoherního klubu už 28 let
Muzikál Němcová! bude mít premiéru 12. května

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 20. 7. 2018 Svátek má Ilja
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz