< Předchozí  ^^  Další >
Divadlo Minor uvede Goldflamovu adaptaci Ostrova pokladů
09.05.06 15:21

 

Praha 9. května (ČTK) - Scenárista Arnošt Goldflam je autorem a režisérem adaptace Stevensonova dobrodružného románu Ostrov pokladů, která bude 14. května poslední premiérou sezony pražského Divadla Minor. Na jevišti se objeví například Oldřich Navrátil, Eva Leinweberová, Kateřina Tschornová, Lenka Volfová, Hynek Chmelař a hostující Rostislav Novák st. v roli pověstného Johna Silvera.

 

Goldflam inscenaci pojal jako klasické činoherní představení pro celou rodinu, i když i do něj zařadil masky a maňásky. Starosvětskou romantiku umocňují kostýmy v duchu 19. století Petry Goldflamové Štětinové a také hudba, kterou pod vedením Jana Matáska nahrál Dalimažský symfonický orchestr.

 

"Jsem vášnivým čtenářem také dětské literatury, poněvadž jsem zůstal hravým člověkem - doufám, že ne infantilním," řekl Goldflam ČTK. Dobrodružné mayovky, verneovky i další ho prý vždy poutaly, a tak se snaží náročná existenciální témata ve svém repertoáru občas vyvážit.

 

"Do Minoru chodím s malým synkem a spolu s dramaturgií jsme hledali, co by těm osmiletým a starším chlapečkům přišlo vhod. Už na začátku jsme se snažili, aby to byl příběh napínavý, aby se i trochu báli. Tak jsme přišli na Ostrov pokladů, ve kterém po všech problémech a bitkách dobro zvítězí," dodal.

 

Starší dramatizace však Goldflama nezaujaly - proto využil možnosti a jako píšící režisér se do dramatizace pustil sám. "Mou snahou bylo zachovat příběhu napětí, gradaci, tajemství i atmosféru," vysvětlil. Potěšit by chtěl i rodiče, jimž zůstala dětská duše.Další zprávy

Na Bouzově bude po desetiletích uveden do provozu padací most
Viewegh v Brně vystoupí na autorském čtení, možná bude rekordní
Akademie sci-fi pojedenácté rozdala ceny ve svém oboru
Prodloužený víkend nabídne Pražanům i setkání s kulturou
Fotografka Markéta Othová zahájila výstavu v Londýně
V Brně vystoupí kontroverzní divadlo s představením o teroristce
Galerie kritiků vystavuje práce básníka Vítězslava Nezvala

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Čtvrtek 25. 4. 2019 Svátek má Marek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz