< Předchozí  ^^  Další >
Muzikál Evita nastudovaný v Brně měl premiéru v Německu
18.10.08 22:11

 

Herford/Praha 19. října (ČTK) - Koprodukční muzikál Evita, který nastudoval v Brně mezinárodní tým v čele s režisérem Stanislavem Mošou, měl dnes večer premiéru v německém Herfordu. Při svém evropském turné má ansámbl, který má pestré národnostní obsazení, naplánováno 80 zastávek. V české verzi se inscenace o první dámě Argentiny představí na jaře příštího roku.

 

Soubor, který vzešel z konkurzu v Mnichově, tvoří převážně Němci a Rakušané. V roli Evity se představila Rakušanka Caroline Franková, která podle asistenta režiséra Moši Petra Gazdíka podala skvělý výkon. Alternovat jí původně měla Islanďanka, kterou ale nahradila Němka Evelin Gremmelová. Che Guevaru ztvárnil Chorvat.

 

"Premiéru můžeme považovat za velmi úspěšnou," řekl Gazdík s tím, že diváci, kteří zcela zaplnili divadlo v Herfordu, odměnili výkon souboru několikaminutovým potleskem.

 

Brněnské publikum se může těšit na jaro na jinou, ryze českou inscenaci populárního muzikálu. S českým hereckým obsazením bude mít premiéru 28. března na Hudební scéně. Připravuje ji zase německý režisér Pavel Fieber.

 

Na Evitě, která se bude hrát v Německu, Dánsku, Rakousku a Švýcarsku, se kromě Moši podílejí brněnští dirigenti, technici, asistenti režie, choreograf a kostýmní výtvarnice.

 

Režisér Moša sbírá v poslední době stále více mezinárodních zkušeností. Ve Vídni nedávno uvedl své zpracování muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

 

Autory Evity jsou muzikálové legendy Andrew Lloyd Webber a Tim Rice. Do životních osudů diktátorovy manželky Evy Perónové se pustili po světovém úspěchu svého díla Jesus Christ Superstar. Hudba podle kritiků dovedně spojuje lehký rock s hispánskými prvky. Ke slávě díla přispěla i filmová verze s Madonnou v hlavní roli. Čeští diváci znají Evitu díky inscenaci, která měla v pražské Spirále premiéru v roce 1998. Hráli v ní například Radka Fišarová a Dan Bárta.Další zprávy

Polská Sexmise se chystá na české divadelní jeviště
Jiří Lábus řidičský průkaz má, ale nevyužívá
Herečka Katie Holmesová debutovala na Broadwayi
Svěrákovo a Smoljakovo České nebe má premiéru 28. října
Na brněnské přehlídce se móda prolnula s výtvarným uměním
Divadlo Minor uvedlo premiéru inscenace režisérské dvojice Skutr
Ceny Divadelních novin získali Němec, Sokol i Prachař

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 19. 8. 2019 Svátek má Ludvík
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz