< Předchozí  ^^  Další >
Do Prahy v září přijede modrý Mauritius
19.08.08 12:39

 

Praha 19. srpna (ČTK) - Do Prahy se v září dostane zřejmě nejslavnější známka světa modrý Mauritius. Bude součástí expozice britské královské sbírky na filatelistické výstavě Praga 2008. Sbírky ze 61 zemí budou pojištěny na miliardu korun. Uvedli to zástupci České pošty na dnešní tiskové konferenci.

 

Vedle modrého Mauritia bude na výstavě k vidění i Mauritius v červeném provedení a například také černá jednopencovka, která byla v době svého vydání v roce 1840 první nalepovací známkou světa. Největší vystavovanou raritou českého Poštovního muzea bude osmdesátiblok modrých Merkurů, který opouští trezor jen ve výjimečných případech.

 

Výstava se uskuteční od 12. do 14. září v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště. Na 2000 výstavních rámů zaplní 528 soutěžních souborů. Soutěžit budou ve čtyřech třídách. Podmínkou účasti bylo ocenění exponátů na mezinárodní akci v posledních deseti letech, tedy v době od poslední výstavy Praga 1998.

 

První celosvětová výstava známek se konala v Praze v roce 1962. Postupně se k Praze připojovala další města, jako je Londýn, Paříž, Vídeň, Washington, Peking nebo Tokio. Od roku 1968 se výstava koná v Praze pravidelně vždy po deseti letech.

 

Akci bude doprovázet 11. ročník mezinárodního veletrhu Sběratel a nově také virtuální svět známek Exponet, který na počítačích nabídne i ty známky, které se do Prahy nedostaly. Součástí výstavy bude dětská pošta, přeprava zásilek horkovzdušným balónem nebo historickým dostavníkem. Ženy a děti budou mít vstup zdarma, jednodenní vstupné bude 80 korun, permanentka vyjde na 200 Kč.Další zprávy

Režisér Dušan Klein točí morbidní příběh pro televizi
Členové Ewingova klanu oslaví 30. výročí na ranči Southfork
Seriál Velmi křehké vztahy se představí v novém kabátě
Fanoušky lákají nové hračky s podobou ženicha Elvise a Priscilly
Tori Spellingová se v novém Beverly Hills 90210 neobjeví
Letní gastronomie přeje lehké stravě a bylinkám
Nova na podzim vsadí opět na původní seriály

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 16. 1. 2019 Svátek má Ctirad
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz