< Předchozí  ^^  Další >
Režisér Dušan Klein točí morbidní příběh pro televizi
27.08.08 15:01

 

Praha 26. srpna (ČTK) - Rozruch na hřbitově dnes způsobili filmaři, kteří točili takzvanou poslední klapku televizní detektivky Hrobník. Jednu ze scén umístil režisér Dušan Klein mezi hroby hřbitova na pražském Břevnově. Jde prý o morbidní příběh s hvězdným obsazením.

 

"Chtěl jsem se po komediích vrátit k žánru, který mám rád. Tady je však těch 'morbidit' tolik, že si musím v dalším filmu odpočinout. Bude to poetická komediální pohádka," řekl Klein.

 

Hrobník je kriminální příběh podle scénáře Viktorína Šulce, který je známý působivými detektivními příběhy. "Jde o současnou detektivku se zajímavou, překvapivou pointou, se silnými charaktery. Je trochu inspirována případem několikanásobného vraha Ivana Roubala," přiblížil Klein obsah.

 

Mezi hroby břevnovského hřbitova se dnes v průvodu pozůstalých procházeli Vilma Cibulková nebo Miroslav Etzler. Do dalších rolí režisér obsadil Tomáše Töpfera, Veroniku Freimanovou, nebo Lucii Zedníčkovou. Ve středu příběhu stojí mnohanásobný vrah, který zabíjí bohaté podnikatele, když je předtím vyláká pod záminkou prodeje svého luxusního statku.

 

Zvučný režisérův hlas se rozléhal v klidném hřbitovním prostředí k nelibosti některých návštěvníků. "Je to přeci jen hřbitov. Pokřikování a lidé s cigaretami sem nepatří," pozastavila se nad chováním některých filmařů a novinářů žena, která přišla navštívit hrob svých příbuzných.

 

Za kamerou stojí Peter Beňa, dramaturgem snímku je Jiří Bednář. Podle tvůrců film není pouze obvyklou detektivní hříčkou s otazníkem, ale napínavým příběhem kritizujícím současnou honbu za penězi, hmotnými statky a dalšími neduhy současného světa. Celý srpen se natáčel v Praze a okolí hlavního města. Na ČT1 má být uveden v první polovině příštího roku.Další zprávy

Tango show na pražském hradě
Do Prahy v září přijede modrý Mauritius
Členové Ewingova klanu oslaví 30. výročí na ranči Southfork
Seriál Velmi křehké vztahy se představí v novém kabátě
Fanoušky lákají nové hračky s podobou ženicha Elvise a Priscilly
Tori Spellingová se v novém Beverly Hills 90210 neobjeví
Letní gastronomie přeje lehké stravě a bylinkám

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 19. 10. 2018 Svátek má Michaela
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz