< Předchozí ^^ Další > |
Tango show na pražském hradě
![]() Tango se stalo oblíbeným tancem v lidových tančírnách, barech a kabaretech. Na své cestě do vyšších tanečních salónů prošlo jistou úpravou, ale tanec si zcela jistě zachoval svou živočišnost a smysl pro pohybový detail.
Tango se v obnovené tradici tančí v krásném sále Martinického paláce na Pražském hradě. Pořádají se zde tango večery – tančírny – Milongy s živou hudbou a tanečními ukázkami.
Milongy již od roku 2004 pravidelně pořádá a také na nich vystupuje soubor Bona Fide. Členové souboru hrají v předních hudebních tělesách nebo s nimi externě spolupracují – např. Sukův komorní orchestr, orchestr Národního divadla, Big Band Českého rozhlasu, Pražská komorní filharmonie… atd.
V současné době členové souboru Bona Fide účinkují na sobotních milongách v renesančním sále Martinického sálu na Pražském hradě. Sledujte tangopraha.cz a dozvíte se víc.
autor: Dagmarita |
Další zprávy
Nejčtenější |