< Předchozí  ^^  Další >
Populární středoškoláci z Beverly Hills 90210 se vrací
31.08.08 10:47

 

Los Angeles 31. srpna (ČTK) - Americká televizní stanice CW v úterý odvysílá první díl volného pokračování populárního seriálu Beverly Hills 90210. Nové příběhy studentů prominentní střední školy ze známé čtvrti Los Angeles se pokusí vyrovnat popularitě tří předchozích řad seriálu, které v devadesátých letech sledovaly miliony diváků po celém světě. Nové tváře hlavních hrdinů doplní i někteří navrátilci z původní produkce, jako je Jennie Garthová a Shannen Dohertyová.

 

Seriál pojmenovaný pouze číslicí 90210 bude opět sledovat osudy sourozenecké dvojice mladých teenagerů, kteří se spolu s rodinou přestěhují z amerického provinčního Středozápadu do slunné Kalifornie. Annie Wilsonová (Shenae Grimesová) a její bratr Dixon (Tristan Wilds) si hned při svém prvním dnu v nové škole uvědomí, jak rozdílný je život středoškoláka v Kansasu a v Beverly Hills, a že pobyt v novém prostředí jim neusnadní ani fakt, že jejich otec je novým ředitelem školy. Musí se seznámit se svými bohatými a světaznalými spolužáky - krásnou, ale namyšlenou Naomi (AnnaLynne McCordová), populárním sportovcem Ethanem (Dustin Milligan), pletichářem Navidem (Michael Steger), který se honí za nejnovějšími školními drby, a rebelkou Silver (Jessica Stroupová), jejímž koníčkem je natáčení videoklipů ve stylu YouTube.

 

V "přežití" na nové škole bude Annie a Dixonovi pomáhat krásná školní poradkyně, kterou představuje blonďatá Jennie Garthová alias Kelly Taylorová. Šestatřicetiletá herečka jako jedna z mála vydržela v původní sérii po celých deset let. V několika epizodách se v roli úspěšné divadelní herečky, která se vrací z Londýna, aby se na střední škole West Beverly Hills ujala režie muzikálu, objeví také další ze známých tváři předchozí řady seriálu Shannen Dohertyová neboli Brenda Walshová.

 

Filmové návraty nemusí být vždy jednoduché, zvláště pak v případě, že jste se se svými kolegy rozešli ve zlém. To je případ i Dohertyové, kterou proslavily spory a hádky skoro se všemi členy štábu i s hereckými kolegy. Tajemství natáčení poodkryla třetí hlavní hrdinka dřívějších sérií Tori Spellingová alias Donna Martinová ve svých nedávno vydaných pamětech. "Asi nejúděsnější to bylo mezi Shannen Dohertyovou, představitelkou Brendy, a Jennie Garthovou, seriálovou Kelly. Jednou se porvaly tak, až z nich krev stříkala," píše ve své knize Tori, podle níž si byly všechny dívky na televizních obrazovkách kamarádkami, ve skutečnosti si šly po krku, přebíraly si milence a často si i "vjely do vlasů".

 

Dohertyová i Garthová měly pochopitelně po těchto zkušenostech před setkáním po tolika letech trochu obavy. "Každý se mne předtím ptal, jaké to bude. Říkala jsem si - bude na mně (Dohertyová) milá? Budou tam špatné vztahy? Ale když jsem jí uviděla, všechno bylo fajn," popsala Garthová své pocity v jednom rozhovoru. "Myslím, že pokud je vám osmnáct, vaše osobnosti se dostanou do konfliktu. Když se ale po deseti či patnácti letech znovu sejdete, prostředí je už naprosto jiné a vy se cítíte v pohodě," dodala budoucí seriálová školní poradkyně.

 

"Zaručené" informace Tori Spellingové o rvačce s Garthovou nedávno Dohertyová rozhodně popřela a s jistou výhradou tak učinila i její údajná soupeřka. "Nemyslím si, že bychom jedna druhou někdy udeřily. A škrábání? Tak tohle popírat nebudu," připustila Garthová.

 

Zatím nejistý je návrat Brandona Walshe v podání Jasona Priestleyho a Davida Silvera (Brian Austin Green). Oba však nevyloučili, že by se mohli objevit v budoucích dílech jako zvláštní hosté.

 

Neúčast Tori Spellingová má jiný důvod. Ačkoliv herečka podepsala smlouvu, změnila nedávno názor a v 90210 se neobjeví. Důvodem je údajně narození jejího druhého potomka. Podle zasvěcených zdrojů z Hollywoodu jsou však za vším jen finanční neshody. Spellingová se měla v připravované seriálové řadě stát majitelkou jednoho z nejskvělejších butiků v Beverly Hills.

 

Dvě největší soukromé televize v Česku zatím o zařazení seriálu do svého vysílacího programu neuvažují. "Nové díly seriálu Beverly Hills 90210 se TV Nova v tuto chvíli vysílat nechystá," řekla mluvčí televize Michaela Fričová. Televize Prima nechce podle vyjádření mluvčí Jany Kocové příliš komentovat plány na příští rok. "V tento moment máme hotovo podzimní televizní schéma. Informace týkající se příštího roku budeme divákům postupně sdělovat, nyní je to ale předčasné," uvedla.

 

Populární seriál se natáčel v letech 1990 až 2000 a opakovaně se vysílal i v České republice, kde jeho premiérové díly uváděné televizí Nova sledovalo v průměru 2,9 milionu diváků. Původně sledoval osudy středoškoláků z bohatých rodin v kalifornské luxusní lokalitě Beverly Hills, později zachycoval jejich příběhy během vysokoškolských studií i po vstupu do života dospělých. Jestli se dějiště nového pokračování seriálu dostane také v budoucnu za práh střední školy ve West Beverly Hills ale rozhodnou svým zájmem až samotní diváci.Další zprávy

AP: Remake příběhů středoškoláků z Beverly Hills nepřekvapil
Hrad Helfštýn obsadili při Hefaistonu mistři černého řemesla
Exotické prostředí Etnofestu přilákalo do Vysočan stovky lidí
Festival Etnofest nabídne v sobotu v Praze multikulturní zábavu
Tango show na pražském hradě
Režisér Dušan Klein točí morbidní příběh pro televizi
Do Prahy v září přijede modrý Mauritius

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 25. 9. 2018 Svátek má Zlata
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz