< Předchozí  ^^  Další >
Branson vzdal pokus přeplout v rekordním čase Atlantik
24.10.08 18:47

 

Londýn/New York 24. října (ČTK) - Britský miliardář Richard Branson oznámil, že vzdal nynější pokus přeplout v rekordním čase Atlantik, protože jeho plachetnici poškodila prudká bouře. Ve vyjádření pro zpravodajskou televizní stanici CNN osmapadesátiletý šéf podnikatelské skupiny Virgin Group uvedl, že o překonání rekordu by se mohl znovu pokusit hned v listopadu nebo až na jaře 2009.

 

Plachetnice Virgin Money o délce 30 metrů vyplula v noci na středu z New Yorku a směřovala na jihozápad Británie, kam chtěl Branson dorazit rychleji než je současný rekord šest dní, 17 hodin, 39 minut a 52 vteřin. Bransona doprovázejí na jeho plachetnici jeho dvě děti ve věku 26 a 23 let. Posádku dále tvoří například britský jachtař a trojnásobný olympijský šampion Ben Ainslie.

 

Branson vysvětlil, že vše probíhalo hladce, dokud ohromná vlna neudeřila zezadu na plachetnici. Vlna odnesla jeden ze záchranných člunů a poškodila plachty. "Rozhodli jsme se to tentokrát vzdát a znovu bojovat někdy jindy," řekl podnikatel, který již před vyplutím vyjádřil obavy z možných bouří na začátku plavby.

 

Posádka zamířila k Bermudským ostrovům, kde chce nechat plachetnici opravit. "Pokud budeme moci opět vyplout před koncem sezony, tak to uděláme za dva nebo tři týdny. Jinak připravíme loď k pokusu na jaře příštího roku. Máme na palubě skvělé námořníky," dodal Branson.

 

Slavný Brit je činný v mnoha oblastech. Jeho firma Virgin Galactic je jedním z účastníků závodů o prvenství v komerčním létání do vesmíru. Branson v létě představil vlastní nosný letoun, který má v roli prvního stupně rakety umožňovat jeho komerčnímu plavidlu SpaceShipTwo balistické vstupy do vesmíru.

 

Jeho letecká společnost Virgin Atlantic Airways úspěšně konkuruje takovým velkým společnostem jako jsou British Airways a American Airlines. Branson také například podniká v hudebním průmyslu, bankovnictví a projektech na ochranu životního prostředí. Se svým americkým přítelem a dobrodruhem Stevem Fossettem, který za dosud záhadných okolností zmizel loni v Nevadě, se před lety pokusil obletět svět v balonu.Další zprávy

Televizní seriál Melrose Place se možná dočká pokračování
Letošní výstava Home Cinema bude ve znamení Blu-ray
Žvýkání může pomoci k prevenci autonehod
Na Southforku budou v listopadu slavit 30. výročí Dallasu
S Jiřím Macháčkem nejen o filmu
V Česku vyjde příští rok další kniha z Clarkovy série Merde
Největší žijící sexbombou je podle Esquire Halle Berryová

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 19. 8. 2019 Svátek má Ludvík
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz