< Předchozí  ^^  Další >
Letošní výstava Home Cinema bude ve znamení Blu-ray
22.10.08 15:54

 

Praha 22. října (ČTK) - Ve znamení formátu s vysokým rozlišením obrazu Blu-ray, plazmových a LCD televizorů či špičkové audiotechniky bude čtvrtý ročník výstavy elektroniky a domácí zábavy Home Cinema. Přehlídky nejnovějších trendů v domácí zábavě se zúčastní 35 vystavovatelů a k vidění bude 130 značek spotřební elektroniky.

 

V české premiéře se zde například představí Blu-ray disky největšího hollywoodského distributora Warner Bros. "V české verzi přichází snímky jako 300: Bitva u Thermopyl nebo Full Metal Jacket," řekl dnes ČTK ředitel výstavy Pavel Borowiec. Na výstavě budou i české tituly na discích Blu-ray, například Vratné lahve a Obsluhoval jsem anglického krále. Prezentován má být také první český hudební Blu-ray disk 2 Wings Overseas Pilots.

 

Nový formát Blu-ray byl na český trh uveden teprve loni a prodej těchto přehrávačů podle předpovědi odborníků půjde výrazně nahoru díky poklesu cen i rozšiřování nabídky filmů na Blu-ray. Podle odhadu asociace Blu-ray forum.cz si do roku 2010 pořídí Blu-ray přehrávač deset procent českých domácností. V roce 2011 by jej mělo mít 21 procent a další rok 38 procent domácností.

 

Na pražské výstavě budou k vidění i nejnovější modely plazmových televizorů. "Naprostá většina vystavovatelů bude prezentovat LCD televizory s úhlopříčkou větší než jeden a půl metru a právě Blu-ray disk jim umožní maximálně využít všechny přednosti těchto modelů," uvedl Borowiec.

 

Vystavovány budou také audiosystémy například pro domácí kina. "Stejně širokou a různorodou kolekci zde najdou i příznivci věrné reprodukce stereofonních hudebních nahrávek. Zajímavostí bude poslechový test jedné skladby z gramofonu, CD a MP3 přehrávače v komprimované i nekomprimované verzi," řekl Borowiec.

 

Výstavu bude od čtvrtka do soboty hostit pražský hotel Diplomat.

 

Češi loni podle údajů společnosti GfK Praha utratili v obchodech za spotřební elektroniku rekordních 56,65 miliardy korun, což bylo ve srovnání s rokem 2006 o devět procent více. Největší nárůst loni vykázal právě prodej televizorů, audio a video techniky.Další zprávy

Branson vzdal pokus přeplout v rekordním čase Atlantik
Žvýkání může pomoci k prevenci autonehod
Na Southforku budou v listopadu slavit 30. výročí Dallasu
S Jiřím Macháčkem nejen o filmu
V Česku vyjde příští rok další kniha z Clarkovy série Merde
Největší žijící sexbombou je podle Esquire Halle Berryová
Letošní hudební veletrh Muzika nabízí více vystavovatelů než loni

Nejčtenější


Pro přidání do oblíbených se musíš přihlásit

Zaregistrujte se nebo přihlaste v horní části webu.


, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 17. 11. 2018 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz