< Předchozí  ^^  Další >
O Nový zákon na CD je mimořádný zájem
07.04.07 10:17

 

Praha 7. dubna (ČTK) - O nahrávku Nového zákona, načteného známými herci na 19 CD, je mimořádný zájem. Od konce loňského roku se již prodalo 6500 kompletů. Zájem o nahrávku tak překonal první místo prodejnosti v kategorii mluveného slova za minulý rok, informoval Nadační fond Nové Bible kralické, který zvukovou podobu Písma vydal. Nejprodávanější deskou bylo v této kategorii loni CD Jana Krause Uvolněte se, prosím 2, kterého se prodalo 6052 kusů.

 

Nahrávka se prodává za cenu nosičů a je také zdarma ke stažení z internetových stránek www.nbk.cz. Jen během prvního týdne této možnosti využilo více než 1000 uživatelů.

 

Úspěch audio verze Nového zákona spočívá podle vydavatele mimo jiné v tom, že stažený soubor i zakoupená CD se pro neziskové účely smějí legálně kopírovat. Nadační fond to označuje v současné době za jev zcela výjimečný.

 

Tištěný text Nového zákona, novější a kratší části bible, převedli herci - Josef Somr, Petr Forman, David Vávra, Jan Vondráček, Jan Potměšil a několik dalších - na dvacet hodin mluveného slova. Komplet by se mohl za několik let rozrůst i o Starý zákon. Jeho knihy však mají celkově trojnásobný rozsah a ještě se překládají.

 

Cílem aktivit Nadačního fondu Nové Bible kralické je zprostředkovat srozumitelnou bibli především "normálním lidem", spíše než křesťanům, a rozšířit jí v českých zemích milion výtisků.

 

Nadační fond vznikl v kruzích lidí kolem Církve bratrské, ale jinak působí mimo církevní struktury. Jeho projekty pravidelně finančně podporuje na šest set příznivců.

 

Hlavním překladatelem textu Nové Bible kralické je Alexandr Flek, který pracuje na kompletním překladu Bible do dnešní češtiny již čtrnáctým rokem. Chce nabídnout veřejnosti text v soudobém jazyce, který je obsahově věrný originálu a zároveň zachovává sílu a krásu překladu Kralické Bible z roku 1613.Další zprávy

Seznam žijících druhů má přes milion položek
Rakouské ledovce dál tají
Po zrušení vstupného byl zájem o sv. Víta jako jindy
Expozice v Prašné bráně přibližuje život ve středověku
Kniha papeže Benedikta XVI. vyjde 16. dubna
Změny klimatu v Evropě povedou k nedostatku vody i sněhu
Oteplování by mohlo negativně ovlivnit víno z jihu

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 4. 7. 2020 Svátek má Prokop
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz