< Předchozí  ^^  Další >
Princ Charles strávil 60. narozeniny pracovně
14.11.08 17:41

 

Londýn 14. listopadu (zpravodaj ČTK) - Dělové salvy v centru Londýna připomněly dnešní 60. narozeniny britského následníka trůnu, prince Charlese, zatímco titulní stránky britských novin přinesly jeho narozeninový portrét v uniformě velšské gardy. Sám princ tráví narozeniny pracovně - účastí na akcích svých dobročinných organizací.

 

Následník trůnu provázený manželkou Camillou navštívil centrum v New Beckton Park na východě Londýna, kde zahájil týden mládeže pořádaný jeho největší nadací Prince's Trust. Tato nadace od roku 1976 pomáhá mladým lidem v problémech. Dnes večer pak půjde na dětský koncert v královské opeře.

 

Oficiální oslavu narozenin uspořádala už ve čtvrtek večer jeho matka královna Alžběta II. v Buckinghamském paláci. V sobotu bude princ Charles slavit s přáteli v soukromí na svém venkovském sídle Highgrove.

 

Královna také nechala dnes připomenout narozeniny svého prvorozeného salvami ze 41 děl v londýnském Hyde Parku. Většina britských listů otiskla na prvních stránkách Charlesův oficiální narozeninový portrét ve slavnostní uniformě velšské gardy, jejímž plukovníkem je od roku 1975.

 

Deník The Times poznamenal, že princ a autor snímku Hugo Burnand se nechali inspirovat známým portrétem důstojníka kavalerie Fredericka Burnabyho, který namaloval v roce 1870 James Jacques Tissot. Zmíněný Burnaby byl kromě vojenské kariéry i letcem v balónu, dobrodruhem, dopisovatelem Timesů, spisovatelem a údajně nejsilnějším mužem v britské armádě, poznamenaly The Times. Říká se, že unesl poníka v jedné ruce, dodal list.

 

Kromě portrétu noviny otiskly řadu úvah zaměřených především na to, kdy se z následníka stane král. V době, kdy někteří již odcházejí do důchodu, totiž princ z Walesu stále čeká na trůn a v dohledné budoucnosti se na tom zřejmě nic nezmění.

 

Už začátkem roku předstihl Edwarda VII. a stal se nejstarším princem z Walesu v britské historii. Jeho matka Alžběta II. před pár měsíci oslavila 82. narozeniny a dala najevo, že abdikovat nemíní.

 

Charles nikdy nebyl nejoblíbenějším členem královské rodiny - kvůli kontroverzím kolem nepovedeného prvního manželství s Dianou i kvůli své excentričnosti. Dnes zveřejněný průzkum agentury YouGov ukázal, že v posledních letech poněkud získal na oblibě.

 

Většina lidí si myslí, že není příliš starý na to, aby nastoupil na trůn, a 64 procent je přesvědčeno, že jeho práce v nadacích a jeho veřejné vystupování má pozitivní dopady. Stejně tak 42 procent respondentů je pro to, aby nastoupil na trůn po Alžbětě II. on, a 35 procent si myslí, že koruna by měla přejít rovnou na jeho syna, populárního prince Williama. Před třemi lety byl poměr 31 procent pro Charlese a 42 procent pro Williama, který je synem právě Diany.Další zprávy

Sarah Palinovou bombardují nabídky na sepsání knihy
Atletka Ščerbová se provdala za tenistu Rosola
Pražská výstava představuje tváře 28 příslušníků StB
Američtí přátelé ČR vybírali na obnovu Wilsonovy sochy v Praze
Charlese baví být princem jen někdy
Na radnici začala výstava Czech Press Photo 2008
Buffon před lety kvůli depresím chodil k psychologovi

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 8. 5. 2021 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz