< Předchozí  ^^  Další >
Rozbor vlasů prý může napovědět celkový stav organismu
27.11.08 16:52

 

Praha 27. listopadu (ČTK) - Rozbor vlasů prý může pomoci zhodnotit zdravotní stav lidského organismu. Analýza nezjistí průběh žádné nemoci, ale na základě jejich minerálního složení dokáže určit stav buněk v těle, řekl dnes novinářům odborník na analýzu vlasů Slawomir Puczkowski. Biochemická analýza údajně může prozradit, co organismus postrádá, jak rychlý má metabolismus, informuje o možných zdravotních rizicích i o tom, co je třeba zlepšit.

 

"Na základě proporcí mezi jednotlivými prvky určujeme například rovnováhu mezi nervy a hormony, určitý bod stresu, ve kterém se organismus nachází, nebo index, jak rychle stárne," řekl Puczkowski v Praze u kulatého stolu na téma Diagnostika pomocí analýzy vlasů.

 

Lidé žijící v jedné zeměpisné oblasti jsou vystaveni srovnatelným klimatickým podmínkám, stavu životního prostředí a mají často podobnou skladbu stravy. "Proto i jejich vlasy mají podobnou strukturu minerálních látek, což dokládají dlouhodobé výzkumy," řekl Puczkowski.

 

Na základě desetiletého výzkumu jeho tým stanovil normy minerálního složení vlasů pro určitou populaci. Moderní metody rozboru vlasů vycházejí z kvantitativní analýzy prvků obsažených v konkrétním vzorku vlasů a z jeho porovnání s normou stanovenou pro středoevropskou populaci.

 

Výhodou vlasového rozboru prý je, že minerálové složení vlasů odráží dlouhodobou situaci, tedy genetický předpoklad, vlivy prostředí i individuálního životního stylu. K analýze postačí z temene hlavy odebrat vzorek vlasů dlouhý čtyři centimetry v množství odpovídajícím polévkové lžíci. Metodu může využít kdokoli, vlasy však nesmí být barvené. V Česku vyjde rozbor vlasů na asi 2000 korun.Další zprávy

Na jihu Moravy letos onemocněl rekordní počet lidí žloutenkou
Lékařka: Migranty v Česku trápí častěji než Čechy infekce i úrazy
V krajích chybí testovací místa na HIV a AIDS
Rakovina plic je nejčastější onkologický zabiják mužů
Nejlepší nemocnice v ČR je podle pacientů v Městci Králové
V USA poprvé současně zaznamenán ústup rakoviny
Podle UNICEF je nakaženo virem HIV stále příliš mnoho novorozenců

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz