< Předchozí  ^^  Další >
Chřipka a nachlazení se zatím objevují hlavně na Moravě
01.12.08 15:55

 

Praha 1. prosince (ČTK) - Ordinace praktických lékařů se začínají pomalu plnit lidmi s nachlazením a chřipkou. Nemocnost se podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) mírně zvýšila zejména na Moravě. Podle hygieniků čísla odpovídají období nástupu zimy. Nemoci dýchacích cest se ve zvýšené míře objevily u lidí v Moravskoslezském kraji. Chřipkové viry byly zjištěny u pacientů v Olomouckém kraji.

 

V Moravskoslezském kraji v minulém týdnu onemocnělo akutními respiračními chorobami 1676 lidí na 100.000 obyvatel, o devět procent více než týden předtím. Mapka znázorňující množství případů chřipky se na webových stránkách SZÚ tento týden zbarvila pouze v Olomouckém kraji. Chřipkou tam trpí do 150 lidí na 100.000 obyvatel. Naopak téměř nulová nemocnost je v hlavním městě.

 

Nejvíce práce mají zatím dětští lékaři. Mezi dětmi do pět lety trpí některou z respiračních nemocí téměř 3900 dětí na 100.000 obyvatel. Nemocnost v nejmladší věkové kategorii poprvé prudce stoupla před deseti týdny, od té doby vytrvale roste. Pomalu a postupně vzrůstá graf nemocnosti ve všech věkových skupinách.

 

Ještě předtím, než vypukne sezonní epidemie chřipky, je podle Věry Paulů z Hygienické stanice hlavního města Prahy vhodná doba nechat se očkovat proti chřipce. Epidemie chřipky se ohlašují zpravidla v zimě v prvních měsících nového roku. Očkovacích látek proti chřipce je podle Paulů dostatek a jsou dostupné.

 

Chřipka se objevuje každý rok v určitých epidemických vlnách. Ročně jí podlehne na 2500 lidí, většinou seniorů. V době epidemie onemocní v Česku okolo 15 procent populace. Epidemie trvají šest až osm týdnů.Další zprávy

Sarkozyho manželka Carla velvyslankyní v boji proti AIDS
Podle vědců přípravky s antioxidanty nezpomalují stárnutí
Ředitel ZZS: Přeplněnost v pražských porodnicích trvá téměř rok
Lidé se dnes mohou zdarma otestovat na HIV
Vánoční cukroví lze upéct i pro cukrovkáře
Lysohlávky vyzkoušelo deset procent českých chlapců
Je vhodná doba nechat se očkovat proti chřipce

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 6. 2021 Svátek má Zdeňka
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz