< Předchozí  ^^  Další >
Sarkozyho manželka Carla velvyslankyní v boji proti AIDS
01.12.08 18:46

 

Paříž 1. prosince (zpravodaj ČTK) - Manželka francouzského prezidenta Carla Bruniová-Sarkozyová se stala velvyslankyní světové organizace na ochranu matek a dětí proti nemoci AIDS. Bruniová-Sarkozyová svou funkci při Světovém fondu pro boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii dnes potvrdila na tiskové konferenci u příležitosti mezinárodního dne boje proti AIDS. Jde o čestné místo, na které jsou vybírány známé osobnosti.

 

"Neangažuji se náhodou. To, co dnes dělám, je pokračováním něčeho, co jsem už dělala se svou rodinou, a jsem ráda, že mohu jít mnohem dál díky této misi velvyslankyně," sdělila dnes Bruniová-Sarkozyová.

 

V rozhovoru pro časopis Elle, který vyšel minulý týden, francouzská první dáma přiznala, že v otázce AIDS je obzvláště citlivá, protože na nemoc zemřel její bratr.

 

"Rozhodla jsem se pokusit se pomoci ženám a dětem, protože to jsou vskutku nejzranitelnější oběti. Myslím, že se jde vyhnout tomu, aby matka přenášela virus HIV na své dítě. Příliš často ještě mají ženy strach se nechat léčit, podstoupit testy, protože se bojí, že budou vyloučeny ze společnosti, ze své rodiny," dodala dnes Bruniová.

 

Světový fond pro boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii, který vznikl v roce 2002 a sídlí v Ženevě, zajišťuje dvě třetiny financí na léčení tuberkulózy ve světě, 45 procent peněz na prevenci proti malárii a její léčení a 30 procent na programy boje proti AIDS. Fond, který už poskytl příspěvky ve výši 14,9 miliardy dolarů do více než 550 nejrůznějších projektů v 140 zemích světa, vznikl díky mezinárodní spolupráci řady zemí světa, nevládních organizací, soukromých firem a komunit postižených nemocemi.

 

Bruniová-Sarkozyová krátce po únorové svatbě s prezidentem Nicolasem Sarkozym a jejich společné cestě do Jihoafrické republiky projevila zájem se zapojit do humanitární práce.Další zprávy

Porod císařským řezem údajně zvyšuje náchylnost dětí na astma
Chřipka a nachlazení se zatím objevují hlavně na Moravě
Podle vědců přípravky s antioxidanty nezpomalují stárnutí
Ředitel ZZS: Přeplněnost v pražských porodnicích trvá téměř rok
Lidé se dnes mohou zdarma otestovat na HIV
Vánoční cukroví lze upéct i pro cukrovkáře
Lysohlávky vyzkoušelo deset procent českých chlapců

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 6. 2021 Svátek má Zdeňka
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz