< Předchozí  ^^  Další >
Pocit štěstí nejspíš skutečně prospívá zdraví
04.01.08 11:53

 

New York/Londýn 4. ledna (ČTK) - Pocit štěstí nejspíš skutečně prospívá zdraví. Studie britských vědců totiž ukázala, že lidé s veselou náladou a optimismem mají nižší hladinu takzvaného stresového hormonu kortizolu, jehož chronicky zvýšená úroveň může přispět k vysokému krevnímu tlaku, obezitě, snížení imunity a dalším neduhům, uvedla agentura Reuters.

 

Výzkum u téměř 3000 dospělých Britů provedl londýnský tým vědce Andrewa Steptoea. V jeho zprávě, kterou zveřejnil americký odborný tisk, se také uvádí, že ženy s kladnými emocemi měly nižší krevní hodnoty u dvou proteinů, které upozorňují na záněty v těle. Chronické záněty přitom podle odborníků přispívají k řadě nemocí včetně selhání srdce či rakoviny.

 

Vědci již před lety zjistili, že šťastnější lidé se podle všeho těší lepšímu zdraví než ti trvale stresovaní či pesimističtí. Důvody tohoto jevu jsou však stále předmětem zkoumání. Nepotvrdila se například teorie, že šťastnější lidé jsou zdravější, protože mají zdravější životní styl. I nová britská studie připouští, že šťastnější lidé vykazují nižší úroveň kortizolu, i když jsou například staří, obézní, kuřáci či chudí.

 

Při konstatování, že šťastnější lidé jsou zdravější, zůstává však hlavní otázkou, jak se člověk může stát šťastnějším. "Víme jen, že stav mysli u člověka není jen věcí dědičnosti, ale závisí na našich sociálních vztazích a naplnění života. Musíme pomáhat lidem, aby si uvědomili, které věci u nich vyvolávají dobrý pocit a spokojenost se životem, aby věnovali těmto věcem více času," poznamenal Steptoe.Další zprávy

Francouzské ministerstvo radí opatrnost s mobily pro děti
Pravidelná a zdravá snídaně pomáhá shodit nadbytečná kila
Havířovská nemocnice otevřela nový urgentní příjem pacientů
Nemocnice vrátí peníze lidem, kteří platili opakovaně 90 Kč
MfD: Kvůli chybě musí chronicky nemocní kojenci u lékaře platit
MZ varuje před nebezpečnými dětskými bryndáky
Obézních přibývá, nejvíc milují fast food Britové

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 4. 7. 2020 Svátek má Prokop
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz