< Předchozí  ^^  Další >
Nejlepší nemocnice v ČR je podle pacientů v Městci Králové
26.11.08 10:27

 

Ostrava 26. listopadu (ČTK) - Nejlepší nemocnice v Česku leží podle pacientů v Městci Králové ve Středočeském kraji. Rozhodli o tom lidé v dotaznících, které vyplňovali v nemocnicích nebo na internetových stránkách www.nejlepsi-nemocnice.cz. Nemocnice obhájila své prvenství z loňského roku. Celkem se ankety, která hodnotila například spokojenost pacientů s přístupem personálu nebo čistotu zařízení, zúčastnilo 13.000 pacientů, což je o 4000 méně než loni. Informoval o tom Daniel Vavřina z neziskové zdravotnické organizace HealthCare Institute, které se zabývá průzkumy ve zdravotnictví.

 

Na druhém místě v hodnocení pacientů skončila pražská Rehabilitační klinika Mediterra s.r.o., která tak z loňské stříbrné pozice vytlačila Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, která letos skončila na čtvrté pozici. Na bronzový post pacienti vynesli Karvinskou hornickou nemocnici a.s., která na třetí příčce vystřídala Nemocnici v Havlíčkově Brodě, která se letos propadla až na 25. místo. Jedná se o souhrnné pořadí nemocnic včetně fakultních zařízení.

 

Mezi fakultními nemocnicemi pacienti zařadili na první místo Fakultní nemocnici s poliklinikou v Ostravě, která tak z čela žebříčku sesadila loňskou jedničku - Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, která letos skončila druhá. Třetí skončila Fakultní nemocnici Hradec Králové, která tak proti loňsku sestoupila o jednu příčku.

 

Hodnocení nemocnic pacienty je součástí komplexního hodnotícího projektu Nemocnice ČR 2008. Součástí projektu bylo letos například i hodnocení finančního zdraví nemocnic nebo průzkum spokojenosti zaměstnanců nemocnic.Další zprávy

Rakovina plic je nejčastější onkologický zabiják mužů
V USA poprvé současně zaznamenán ústup rakoviny
Podle UNICEF je nakaženo virem HIV stále příliš mnoho novorozenců
Mnozí vědci vřele doporučují krátké zdřímnutí během dne
Finančně nejzdravější jsou nemocnice v Praze, Brně a Kadani
Zakladatel
Pacienti zlínské nemocnice si při vyšetření zvolí barvu osvětlení

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz