< Předchozí  ^^  Další >
Julínek odvolal šéfa brněnské Úrazové nemocnice
04.12.08 15:28

 

Brno 4. prosince (ČTK) - Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek odvolal šéfa brněnské Úrazové nemocnice (ÚN) Petra Svobodu. Řekl to ministr Julínek. Ministerstvo v minulých dnech odebralo Úrazové nemocnici statut traumacentra, Julínek dnes otevřel nové traumacentrum ve Fakultní nemocnici v Brně-Bohunicích. Svobodu ve funkci nahradil lékař z brněnské dětské nemocnice a bývalý ředitel Nemocnice Boskovice František Jimramovský. Podle Julínka Svoboda ve funkci selhal.

 

Svoboda se až dosud k situaci kolem Úrazové nemocnice přímo nevyjadřoval. Dnes v Brně novinářům řekl, že by v Brně měla být dvě traumacentra a ne jedno, jak plánuje ministerstvo zdravotnictví. "Brno je hodně velké a kdyby došlo k nějakému neštěstí nebo třeba teroristickému útoku na jedno z nich (traumacenter), tak by byl problém," uvedl dnes dopoledne Svoboda.

 

Podle Julínka nebyl Svoboda odvolán kvůli dnešnímu výroku, ale proto, že ve funkci selhal. Podle ministra neinformoval zaměstnance, takže ti věřili, že v Úrazové nemocnici zůstane traumacentrum, ačkoli jeho zrušení avizovalo ministerstvo před rokem a půl. Ministr prý prozřel při telefonickém rozhovoru s přednostou kliniky traumatologie v ÚN Petrem Wendsche. "Volal jsem... abych ho ujistil, že nechápu, proč oni ještě neuzavírají smlouvy s Bohunicemi, a sám jsem se přesvědčil, že on nesmyslně věří tomu, že bude nějaké traumacentrum řízené (primátorem Brna Romanem) Onderkou," řekl Julínek. Zákon o převodu ÚN na Brno schválili poslanci, má ho projednat Senát.

 

Podle ministra také pod vedením Svobody mezi zaměstnanci ÚN vládla anarchie, kdy už šlo o životy pacientů. Svoboda své odvolání nechtěl komentovat, toto však odmítl. ČTK řekl, že nemocnice pracovala velmi dobře, na rozdíl od loňska hospodařila v plusu a úmrtnost na polytraumata dosáhla 3,3 procenta. "Což je nejmíň v Evropě," řekl Svoboda. V nemocnici zůstává jako náměstek. Funkci zastával před pověřením, aby zařízení vedl.

 

Svoboda byl ve funkci přes rok, nahradil Miloše Janečka, kterého Julínek odvolal kvůli nesouhlasu se stěhováním části Úrazové nemocnice. Janeček svou známost z ÚN zúročil politicky. Letos v říjnu byl zvolen sociálnědemokratickým senátorem za Brno.Další zprávy

Lékařka: Očkování chlapců ochrání ženy před rakovinou
Julínek: Nové traumacentrum bude pohodlnější pro pacienty
Obtíže s prostatou má čtvrtina mužů starších 40 let
FN v Brně otevřela na úkor Úrazové nemocnice traumacentrum
Teorie, že interrupce působí depresi, je prý politicky motivovaná
Šéf ÚN: V Brně by měla být dvě traumacentra, nikoliv jedno
V Řecku začne od 1. července 2009 platit zákaz kouření

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 8. 5. 2021 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz