< Předchozí  ^^  Další >
Hejtmani jsou proti rušení traumacenter
04.12.08 17:15

 

Praha 4. prosince (ČTK) - Hejtmani nesouhlasí se záměrem ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vyřadit ze sítě traumacenter čtyři zařízení. Asociace krajů vyzvala ministra k jednání, chce, aby na příštím společném zasedání zástupců regionů hejtmanům postup vysvětlil. Novinářům to řekl nový předseda sdružení jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

 

Podle nedávno publikovaného věstníku ministerstva zdravotnictví má nový systém traumatologické péče tvořit deset center, z nichž sedm se specializuje kromě dospělých na zraněné děti a tři na popálené lidi. Nápis "traumacentrum" má zmizet z budovy Úrazové nemocnice Brno, zlínské a pardubické nemocnice a pražské Fakultní nemocnice Bulovka.

 

Proti jsou zejména představitelé Brna, nelíbí se jim, že by ve městě mělo zůstat pouze jedno specializované centrum, a to ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích. Julínek dnes toto zařízení slavnostně otevřel, současně odvolal šéfa brněnské Úrazové nemocnice Petra Svobodu. Se záměrem vyškrtnout jejich traumacentra nesouhlasí ani Zlín a Pardubice. Proti ztrátě statutu naopak nebyli představitelé pražské Bulovky.

 

Důvodem, proč některá zařízení ze sítě zmizela, byl podle ministerstva nedostatek odborného personálu a nevyhovující technické podmínky. "Řada těch pracovišť nesplňuje podmínku schopnosti zajistit péči o několik těžce zraněných pacientů najednou, také tam byly organizační problémy, nevhodné stavební dispozice a podobně," řekla v úterý Julínkova náměstkyně Markéta Hellerová.Další zprávy

Hospice žádají deset milionů na péči o nevyléčitelně nemocné
Lékařka: Očkování chlapců ochrání ženy před rakovinou
Julínek odvolal šéfa brněnské Úrazové nemocnice
Julínek: Nové traumacentrum bude pohodlnější pro pacienty
Obtíže s prostatou má čtvrtina mužů starších 40 let
FN v Brně otevřela na úkor Úrazové nemocnice traumacentrum
Teorie, že interrupce působí depresi, je prý politicky motivovaná

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz