< Předchozí  ^^  Další >
MASKARON FESTIVAL TOUR 2009
17.02.09 16:16

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (SSOGE) je bezesporu nejrespektovanější hudební formace na Doom/Metal/Rock scéně. SSOGE jsou dvojnásobným držitelem žánrové ceny Hard&Heavy Akademie populární hudby ´Anděl´. SSOGE se za svou více jak 12 letou existenci stali jednou ze stálic české metalové scény. SSOGE vydali 2 alba : ´Iron´, ´Behind The Shadows´ , ´Themes´ a ´Relic Dances´. Po nekolika personálních změnách začali SSOGE polupracovat

 

s moravským worldmuzikantem Tomášem Kočkem, který tvorbu kapely posunul dále a obohatil o prvky world music s moravskými motivy. Na albu ´Relic Dances´ naleznete moravskou cimbálovou muziku CM Radošov. Výrazná moravská melodika a překvapivá souvislost mezi "doommetalovým" smutkem a smutkem moravských lidových balad, to jsou SSOGE. Kapela se inspiruje nejstaršími vrstvami moravské lidové písně, která svou syrovostí a drsnou poetikou přímo vybízí ke spojení tvrdé hudby s barvami tradiční muziky. Stovky odehraných koncertů a společná hraní s ANATHEMA, THE GATHERING, SKYCLAD a CRADLE OF FILTH. SSOGE se představili svým fanouškům v Holandsku, Belgii, Německu, Švýcarsku a Rakousku. Aktuální album ´Osamělí´ vyšlo u Redblack Records www.redblack.cz

 

INNOCENS je v současné době jednou z nejvíce sledovaných kapel na Gothic Metalové scéně. 1.9.2008 INNOCENS vydali své aktuální album ´FREE (us)´ jako přílohu hudebního magazínu REPORT www.ireport.cz a již se ho prodalo více jak 15.000 ks, což je rovno 2 zlatým deskám za prodejnost hudebních nosičů v ČR ! INNOCENS jsou skvělou kombinací klasického operní zpěvu s tvrdě rockovou hudbou a symfonickými aranžemi. INNOCENS absolvovali evropské turné na podzim 2008 po Německu, Polsku, Slovensku a České republice.

 

ENDLESS jsou dvojnásobným držitelem žánrové ceny Hard&Heavy Akademie populární hudby ´Anděl´. ENDLESS vznikli v roce 1994 a vydali 4 alba : ´Perihelion´ (1999), ´Vital No.1´ (2001) , ´Perfect Message´ (2003) a ´Refuse To Shine´(2008) vše u vydavatelství Redblack www.redblack.cz . Jejich tvorba je označována jako moderní Art Metal. Společná hraní s zahraničními hvězdami ANATHEMA, THE GATHERING, OPETH, THE HAUNTED, CRADLE OF FILTH atd. ENDLESS pracují na novém albu.

 

CALATHEA vznikla v roce 1999 a již v roce 2000 stihla vyprodaný koncert s veleslavnými HIM v Praze. Od té doby CALATHEA vydala 3 alba : první ´The Touch of The Empty Verse´ a druhé ´Wish Thinking´, která jsou obě vyprodána. 17.1.2009 CALATHEA vydala své třetí album ´Hotel Loneliness´ jako přílohu zdarma hudebního magazínu REPORT www.ireport.cz , očekávaná prodejnost CD cca. 17.000 ks !! V tvorbě CALATHEA se snoubí sametový ženský vokál se temně zasněnou hudební tvorbou. CALATHEA postupně absolvovala koncerty v Německu, Chorvatsku, Polsku, Slovensku, ČR a společné koncerty s hvězdami TYPE O NEGATIVE (2007), HEVEIN (2007), DEATHSTARS (2006) atd..

 autor: Veenia


Další zprávy

Koncert Die Krupps
PŘEDKAPELOU NA KONCERTECH THE RASMUS BUDOU ČEŠTÍ AIRFARE!
Legendární americké HC/Punk formace v rámci reunion tour ke 20.výročí existence kapely
Švédové IN FLAMES vystoupí v dubnu v Praze a Košicích!
The Roads
Tiamat v Praze
Black Dahlia Murder, Cephalic Carnage a další v Praze!

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 28. 5. 2022 Svátek má Vilém
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz