^^  Další >
Swarn Enemy a spol. se představí v Brně a Praze
20.03.09 13:54

Na loňském ročníku festivalu Brutal Assault jejich set doslova spláchla devastující průtrž mračen, ale i přesto o jejich vystoupení mluví mnoho lidí jako o jednom z nejsilnějších na festivalu vůbec. Řeč je o americké formaci SWORN ENEMY, která vznikla na základech zaniknuvší HC/punkové sebranky As Mindset a poprvé se připomněla v roce 2001 s deskou „Negative Outlook“, na které již zpočátku dala všem jasně najevo, jakým směrem se bude ubírat jejich další hudební směřování. SWORN ENEMY si jednoduše vzali to nejlepší ze staré NYHC scény (Sick Of It All, Madball), inspirovali se u thrashových velikánů (Exodus, Testament), tomuto mixu dali svůj vlastní ksicht a také proto v posledních letech dohání, co se týče oblíbenosti, kapely jako HATEBREED nebo AS I LAY DYING. Minulý rok vyšlo dosud poslední album s názvem „Maniacal“, které je typickým produktem SWORN ENEMY se všemi výše jmenovanými aspekty. Ukázky z nové desky, které jste mohli z pod deštníku sledovat na festivalu Brutal Assault, si nyní budete moci vychutnat v pohodlí zastřešených klubů v Brně a Praze. Dodejme ještě, že desku „Maniacal“ kompletně nabubnoval Jordan Mancino ze spřátelených As I Lay Dying a není to jediná propojenost těchto dvou kapel, neboť manažerskou funkci plní ve SWORN ENEMY další člen AILD Tim Lambesis.

 

 

Jak již bylo napsáno, společně se SWORN ENEMY se představí další tři formace, které také rozhodně stojí za pozornost.

 

První z nich jsou hardcoristé FREYA, což je kapela vzniknuvší na základech poměrně známé formace EARTH CRISIS. V roce 2007 jsme je měli možnost vidět v Abatonu, kde se představili v rámci Hell On Earth Tour a propagovali tehdy novinkové album „Lift The Curse“. Pro jejich hudbu je typická přímočarost s důrazem na agresi a razanci, která nabízí stylový odkaz ke kapelám jako jsou například HATEBREED, se kterými je mj. FREYA často srovnávána.

 

 

Dalším bonbónkem bude bezesporu vystoupení pensylvánské formace CDC. V roce 2006 představili první EP s názvem „The Split“, která opakovaně vyšlo v minulém roce v re-edici pod názvem „Defy The Odds“ a také proto se kapela rozhodla vyrazit na koncerty po celém světě, nevyjímaje ani Evropu. CDC produkují agresivní hardcore/metal, kterému nechybí nic, co bychom od dané kombinace měli čekat a na živo se jedná o velmi intenzivní zážitek, o čemž se koneckonců přesvědčíte sami.

 

 

A do „čtvrtice“ zde máme ještě californskou pětici LIONHEART. Připravte se na thrash-corový nátěr, kterému nejvíce sluší pořádně agresivní mosh-pit a pokud si libujete zejména ve starší tvorbě již několikrát zmíněných HATEBREED, rozhodně si při poslechu této party přijdete na své. Kapela bude propagovat zbrusu novou fošnu s názvem „The Will to Survive“.

 autor: Veenia


Další zprávy

Amon Amarth - Twilight Of The Thunder God
Harlej - University
III. ročník letní hudební festivalové sérié MYSTERIA v Severních Čechách
MUCKY PUP v Roxy
Incognito v Lucerna Music Baru představí svou léčebnou kůru
Reggae Ethnic Session & RealBeat Warm-Up: Tosh Meets Marley: The Fully Fullwood Band
Koncert Die Krupps

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz