< Předchozí  ^^  Další >
Pavel Fajt v říjnu již popáté uspořádá projekt Slet bubeníků
22.09.06 17:07

 

Praha 22. září (ČTK) - Stejně jako v předchozích letech také letos v říjnu uspořádá bubeník Pavel Fajt mezinárodní projekt Slet bubeníků; akce se uskuteční již popáté. "Na pódiích se představí pestrá směsice hudebníků různých stylů i hudebního vnímání. Čeští špičkoví hudebníci se potkají na jednom pódiu s muzikanty z Austrálie, Kanady a Japonska," řekl Romek Hanzlík z pořádající agentury A.M.P.

 

Fajt sestavu oslovených bubeníků, perkusistů i dalších muzikantů každoročně obměňuje, takže vznikají nová spojení a nové skladby. Letos Fajt oslovil kromě pravidelných účastníků, perkusisty Miloše Vacíka a bubeníka Alana Vitouše, také bubeníka Davida Kollera a klávesistu Romana Holého. Z Kanady přijede perkusista Ephraim Goldin a z Austrálie jeho kolega Mohamed Bangoura; mezinárodní sestavu doplní japonská zpěvačka Jumiko. Na některých koncertech Holého vystřídá slovenský baskytarista Marta Minárik.

 

"Mým úkolem je vytvořit jednoduchý koncept a dosáhnout během několika hodin, které jsou před koncertem určeny na zkoušku, relaxovaný, veselý a chápající tým," uvedl "kapelník" Fajt, podle jehož názoru je pro vyznění koncertu velmi důležitá i komunikace s diváky. Na každé vystoupení se svými spolupracovníky potřebuje bezmála dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů a elektroniky.

 

Stejně jako v minulých letech se bubeníci před koncertní sérii setkají ve Smržovce na Jablonecku, kde společně nacvičí základ vystoupení a 4. října zde uvedou premiérové vystoupení. O den později se přesunou do Olomouce, poté vystoupí v Šumperku, Uherském Hradišti, Rožnově na Vsetínsku a v Brně.

 

Poté bubeníci naplánovali krátkou odbočku do Bratislavy a Vídně; v pražském Divadle Archa vystoupí 12. října. O den později vystoupí v Ústí nad Orlicí, sérii zakončí 14. října v Českých Budějovicích. Informace o projektu jsou uvedeny na internetové stránce www.sletbubeniku.cz.Další zprávy

Blackmore zakončil své letošní turné po Evropě pod hradem Loket
Madonna: Mé vystoupení nebylo zaměřeno proti církvi
Kapela Mňága a Žďorp pokřtila novou desku nazvanou Dutý, ale free
Titulní song k nové Bondovce je na světě
Ivan Král vystoupí na jediném koncertě v Paláci Akropolis
České muzeum hudby otevřelo výstavu o Jaroslavu Ježkovi
Janek Ledecký chystá retrospektivní koncert

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz