< Předchozí  ^^  Další >
Blackmore zakončil své letošní turné po Evropě pod hradem Loket
22.09.06 20:18

 

Loket (Sokolovsko) 22. září (ČTK) - Ritchie Blackmore, někdejší člen legendární skupiny Deep Purple, v pátek večer vystoupil v přírodním divadle pod hradem Loket na Sokolovsku. Jeho koncert se skupinou Blackmore's Night, který začal ve 20:00, byl poslední zastávkou hudebníkova letošního turné po Evropě. Do Lokte přijel známý kytarista bezprostředně po koncertech v koloseu v Římě a Olympii v Paříži. Informoval o tom Roman Kořinek ze spolupořádající agentury Vlny.

 

Blackmore si obvykle vybírá pro své koncerty méně obvyklá místa, která mu nějakým způsobem učarují. A loketský amfiteátr ho podle pořadatelů nadchl. Koncertovat tady měl už v srpnu, ale tento termín nakonec padl. Po dlouhém vyjednávání se nakonec podařilo najít náhradní v září. "Ritchie Blackmore bude hrát renesanční rock a se skupinou vystupuje v dobových kostýmech. Bude to důstojná tečka za letošní hudební sezonou v Lokti, která začala už v květnu," uvedl Vladimír Suchan z agentury Vlny.

 

Stavba speciálního pódia pro Blackmore's Night začala v Lokti ve středu. Od pořadatelů chtěl, aby scénu zdobily živé stromy a balíky slámy. Několik předních řad je vyhrazeno pro jeho fan klub, který ho doprovází v dobových kostýmech. "Blackmore's Night se v České republice představili naposledy v březnu 2003 v rámci turné k desce Ghost of a Rose. Letošek je ve znamení projektu The Village Lanterne. Obsahuje 14 nových písní, jež jsou spojením rocku, folku a melodií ze 16. století," dodal Suchan.

 

Blackmore, dříve kytarista a hlavní skladatel Deep Purple a Rainbow, změnil svůj hudební výraz v polovině 90. let. Založil Blackmore's Night se svojí partnerkou Candice Night. Kritiky i fanoušky podle pořadatelů nadchl jejich debut z roku 1997 Shadow Of The Moon, který úspěšně mísil krásné melodie a úžasné kytarové pasáže. Svůj současný hudební projev sám nazývá jako renesanční rock s mnoha vlivy folku a balad.Další zprávy

Pearl Jam přijeli představit českému publiku nové album
Pavel Fajt v říjnu již popáté uspořádá projekt Slet bubeníků
Madonna: Mé vystoupení nebylo zaměřeno proti církvi
Kapela Mňága a Žďorp pokřtila novou desku nazvanou Dutý, ale free
Titulní song k nové Bondovce je na světě
Ivan Král vystoupí na jediném koncertě v Paláci Akropolis
České muzeum hudby otevřelo výstavu o Jaroslavu Ježkovi

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz