< Předchozí  ^^  Další >
Hektickým úklidům před Vánoci se Jiří Macháček vyhýbá
20.12.06 12:17

 

Praha 20. prosince (ČTK) - Hektický spěch, tak typický pro vánoční svátky, frontman skupiny MIG 21 Jiří Macháček nenávidí. Snaží se vyhnout všem těm pracím a shonu, týkajících se především přípravy jídla.

 

"Už proto, že bych byl rád, aby rodina přežila Vánoce v klidu a míru. V zájmu štědrovečerní pohody se snažím opravdu do kuchyně nevstupovat," řekl 40letý Macháček ČTK. Právě on ale obstarává ty nejdůležitější věci související s vánočním překvapením.

 

"Patří mezi ně zvonění na zvoneček v pravou chvíli a příprava osvícení vánočního stromečku. Ten zatím používáme exteriérový, venkovní, a díváme se na něj přes okno. Je to bezpečnější a navíc v bytě neopadává jehličí," dodal Macháček.

 

Také Karel Heřmánek doma moc nepomáhá, ale na druhou stranu ho svátečně vyzdobený dům těší. "Moje žena Hanka je zdobilka, už před adventem všechno voní a peče se spousta cukroví. Je to ideální maminka i manželka," řekl 59letý herec ČTK, který se na rozdíl od jiných o svátcích nepřejídá.

 

"Obžerství doma příliš neholdujeme. Dobré jídlo - to ano, ale střídmě," dodal s tím, že na stole se u nich tradičně objeví sváteční smažený kapřík i bramborový salát.

 

Hanka Heřmánková s jeho slovy souhlasí, ale sama vylovila z paměti jednu vzpomínku, vzdálenou osmnáct let. "Bylo to ještě v době, kdy jsme v Jevanech nebydleli. V našem lese, který jsme si tenkrát koupili, jsme s Karlem slavili Vánoce u pařezu a představovali si, že by tam mohla být jednou kuchyň a ložnice. Ani jsme si nemysleli, že by se nám to jednou mohlo splnit. A vidíte - prakticky na stejném místě teď žijeme," uvedla Heřmánková, která je vedle moderátorské profese i manažerkou pražského Divadla Bez zábradlí.Další zprávy

Národní divadlo uvedlo premiéru opery Samson a Dalila
Patnáctou hrou Járy Cimrmana bude České nebe
Chantal Poullain-Polívková dodržuje česko-francouzské Vánoce
V rodině Valerie Zawadské vyrábí vánoční salát její partner
Nová kniha přibližuje Vlachův orchestr i Jana Wericha
Kateřina Brožová prý zatím neví, jak skloubí Vánoce s přítelem
Koženou čeká po USA evropské turné a Silvestr v Berlíně

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 1. 3. 2021 Svátek má Bedřich
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz