< Předchozí  ^^  Další >
Zámečku v Ropici hrozí zřícení
19.11.08 16:52

 

Třinec (Frýdecko-Místecko) 19. listopadu (ČTK) - Zámeček v Ropici na Frýdecko-Místecku z 15. století je v tak špatném stavu, že hrozí zřízením a ohrožuje životy lidí. Příslušný stavební úřad proto nařídil oplocení této zchátralé budovy. Majitelem nemovitosti je jihomoravská firma Exakta Management, zabezpečovací práce ale zaplatí Třinec, řekla dnes ČTK starostka Věra Palkovská.

 

Firma Exakta Management z jihomoravských Drnovic zámeček v Ropicích získala počátkem loňského roku. Třinecký stavební úřad, do jehož kompetence zámeček spadá, nařídil vlastníkovi stavby provedení nutných zabezpečovacích prací už loni v prosinci. Majitel měl areál zámku oplotit a podepřít balkon u obytného domu. Protože ale vlastník práce neprovedl, vydal stavební úřad letos v srpnu exekuční příkaz, kterým nařídil oplocení areálu zámku městu. Městská rada v Třinci pak rozhodla o zhotoviteli oplocení. Firmu, která zámek obežene plotem, vybrali radní počátkem listopadu. Stavební práce mají začít příští týden.

 

"Bohužel ta finanční částka, která je vyšší než 300.000 korun, je z rozpočtu města Třince. Na druhé straně naší povinností je zabezpečit ochranu lidí, dětí, které se pohybují v těsné blízkosti zámku. Pokud by došlo k nějakému zřícení a jinému poškození, mohly by být ohroženy životy lidí, " poznamenala Palkovská, která doufá, že město náklady vymůže na majiteli zámečku.

 

Na problém ropického zámečku upozornil například týdeník Třinecký hutník. Firma Exakta Management na svých internetových stránkách dříve slibovala, že zámek za 22 milionů eur (zhruba 550 milionů korun) nechá zrekonstruovat na luxusní hotel. Zástupci Exakty nejsou k zastižení, číslo mobilního telefonu, které firma uvádí ve svých kontaktech, neexistuje.

 

Zámeček v Ropici byl původně středověkou tvrzí rodu Sobků z Konic, kteří ji vystavěli v 15. století. Barokní přestavbu provedli na počátku 18. stolení šlechticové ze Saint Genois a klasicistní dostavbu provedl v roce 1810 Karel Coelesta. Dnes je historická budova ruinou, která může každou chvíli spadnout.Další zprávy

Havel pokřtil knihu rozhovorů Hvížďaly se Schwarzenbergem
Vláda v kulturní politice počítá s procentem z celkových výdajů
Stát odkoupí za 42 milionů knihovní fond chebských františkánů
Španělský umělec představil kontroverzní dílo v budově OSN
Sarah Palinovou bombardují nabídky na sepsání knihy
Princ Charles strávil 60. narozeniny pracovně
Atletka Ščerbová se provdala za tenistu Rosola

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 8. 5. 2021 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz