< Předchozí  ^^  Další >
Soud v Trutnově se bude kauzou Ztohoven opět zabývat 3. února
20.11.08 10:03

 

Trutnov 20. listopadu (ČTK) - Okresní soud v Trutnově se bude případem simulovaného výbuchu atomové bomby, se kterým se do vysílání České televizi nabourali členové umělecké skupiny Ztohoven, znovu zabývat 3. února 2009. Soud ve věci vyslechne dva znalce, kteří zpracovali další znalecké posudky. ČTK to dnes řekla soudkyně Stanislava Suchánková.

 

Trutnovský soud letos v březnu všechny členy umělecké skupiny zprostil obžaloby, údajně svým jednáním nezpůsobili znepokojení obyvatel. Krajský soud v Hradci Králové však verdikt okresního soudu zrušil a vrátil případ k novém projednání.

 

Místopředseda trutnovského soudu Vladimír Řezníček již dříve ČTK řekl, že soudkyně přibrala k případu znalce z oboru zbraní a střeliva, který by měl zhodnotit, zda byl záběr simulovaného výbuchu autentický. Druhý znalec z oboru ekonomiky by měl určit hodnotu zařízení, které členové skupiny měli při nelegálním napojování do vysílání poškodit.

 

Podle obžaloby se členové skupiny Ztohoven dopustili trestného činu šíření poplašné zprávy, státní zastupitelství pro ně u soudu požadovalo uložení trestu veřejně prospěšných prací. Většina z obžalovaných umělců před soudem v Trutnově odmítla vypovídat a odkázala na manifest skupiny Ztohoven. V něm tvrdí, že svým činem chtěli upozornit na možnou záměnu mediálního obrazu světa za svět jako takový. Členové také uvedli, že nechtěli vyvolat paniku ani poškodit televizní vysílání.

 

Umělecká skupina Ztohoven v prosinci 2007 vyhrála první ročník nových cen pro mladé umělce, které pod názvem Cena NG 333 poprvé vyhlásila Národní galerie v Praze. Skupina se věnuje především umění ve veřejném prostoru. Členové skupiny například zakryli červené neonové srdce výtvarníka Jiřího Davida, které svítilo nad Pražským hradem na konci funkčního období prezidenta Václava Havla.Další zprávy

Ecclestoneův rozvod může být nejdražším v historii
Havel pokřtil knihu rozhovorů Hvížďaly se Schwarzenbergem
Zámečku v Ropici hrozí zřícení
Vláda v kulturní politice počítá s procentem z celkových výdajů
Stát odkoupí za 42 milionů knihovní fond chebských františkánů
Španělský umělec představil kontroverzní dílo v budově OSN
Sarah Palinovou bombardují nabídky na sepsání knihy

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 8. 5. 2021 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz