< Předchozí  ^^  Další >
Havel pokřtil knihu rozhovorů Hvížďaly se Schwarzenbergem
19.11.08 19:08

 

Praha 19. listopadu (ČTK) - Bývalý prezident České republiky Václav Havel dnes v pražské kavárně Krásný ztráty pokřtil knihu rozhovorů Karla Hvížďaly s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem Knížecí život. Hlavní část interview vznikla už před 20 lety, kniha podle jejího autora přesto neztrácí na aktuálnosti. Do původního rozhovoru prý Hvížďala nemusel téměř vůbec zasahovat. Interview z přelomových let 1989 a 1990 doplňují kratší rozhovory z roků 1997, 2001 a 2008.

 

"Šáhli jsme do toho při redigování před 20 lety, ale od té doby jsme si dali zásadu, že to musí zůstat tak, ale co je pravda, že nás to překvapilo, v kolika věcech se Karel Schwarzenberg strefil," řekl po křtu ČTK a Českému rozhlasu Hvížďala.

 

V původní části rozhovoru vzpomíná kníže na své šlechtické předky, kteří už od poloviny sedmnáctého století žili trvale v Čechách. Pokouší se definovat roli šlechty na konci dvacátého století, hovoří o své rodině, přátelích a zajímavých lidech, s nimiž se v životě setkal.

 

V další části rozhovoru se Schwarzenberg věnuje svému působení v roli kancléře tehdejšího prezidenta Havla. V nejnovějším díle knihy pak Schwarzenberg vysvětluje, proč se rozhodl vstoupit do politiky a přijal místo ministra zahraničních věcí.

 

"Rád bych se dožil toho, kdy na prezidentský stolec usedne šlechtic a gentleman," řekl dnes při křtu knihy Havel. Stejně jako Schwarzenberg byl i Havel jednou z osobností, s níž Hvížďala v minulosti uskutečnil obsáhlý rozhovor.Další zprávy

Soud v Trutnově se bude kauzou Ztohoven opět zabývat 3. února
Zámečku v Ropici hrozí zřícení
Vláda v kulturní politice počítá s procentem z celkových výdajů
Stát odkoupí za 42 milionů knihovní fond chebských františkánů
Španělský umělec představil kontroverzní dílo v budově OSN
Sarah Palinovou bombardují nabídky na sepsání knihy
Princ Charles strávil 60. narozeniny pracovně

Nejčtenější


Pro přidání do oblíbených se musíš přihlásit

Zaregistrujte se nebo přihlaste v horní části webu.


, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 8. 5. 2021 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz