< Předchozí  ^^  Další >
Jihokorejští vědci prý jako první na světě naklonovali vlka
26.03.07 13:03

 

Soul 26. března (ČTK) - Bývalým spolupracovníkům jihokorejského vědce Hwang U-soka, který podváděl při klonování a zpronevěřil státní a soukromé dotace, se údajně jako prvním na světě podařilo naklonovat vlka. Informovala o tom dnes jihokorejská média.

 

Dvojice vlků se narodila již 18. a 26. října 2005, sdělil jeden z členů týmu soulské univerzity profesor veterinární medicíny I Pchjong-čchon. "Jde o první naklonované vlky vůbec, ale my jsme se rozhodli výsledky naší práce zveřejnit až nyní," uvedl I Pchjong-čchon. Oznámení úspěšného klonování vlka bylo prý pozdrženo kvůli detailnímu prověřování výsledků vzhledem k dřívějším podvodům.

 

Testy DNA ukázaly, že oba vlci, pojmenovaní Snuwolf a Snuwolffy, jsou klony, potvrdila univerzita s tím, že výsledky projektu budou představeny v časopise Cloning and Stem Cells. "Vědecké časopisy normálně nepožadují testy mitochondriální DNA, ale my jsme je vzhledem k dřívějším problémům museli předložit," řekl I Pchjong-čchon.

 

Ke klonování bylo podle Jihokorejců použito 12 samic jako náhradní matky a dvě vrhly živá mláďata. "Těší se dobrému zdraví a stále rostou," dodal vědec.

 

Minulý rok tým I Pchjong-čchona oznámil první úspěšný klon feny afghánského chrta jménem Bona. Světový primát v klonování psa drží od roku 2005 Hwang.

 

I Pchjong-čchon byl klíčovým členem vědeckého týmu profesora Hwanga, který ohlásil v minulých letech několik průkopnických úspěchů v oblasti klonování, které se později ukázaly být podvrhy. Úspěšné naklonování psa Snuppyho však bylo jako jedno z mála potvrzeno. Klonování psů je přitom považováno za mimořádně obtížné.

 

Jihokorejská justice loni v lednu potvrdila závěry vyšetřovací komise soulské univerzity, podle níž Hwangův tým podvrhl dokumenty o klonování lidského embrya a o výzkumu kmenových buněk. Hwanga a jeho šest kolegů univerzita kvůli tomu dočasně vyloučila. I Pchjong-čchonovi byla činnost v tomto vzdělávacím zařízení pozastavena na tři měsíce. Společně s Hwangem byl I rovněž obžalován z podvodu a zpronevěry státních dotací do vědy a čelí trestu vězení.Další zprávy

Objeveny Galileovy kresby Měsíce
Jak se cítí váš pes? Koukněte na ocas
Největší hlavonožec skončí asi v troubě
Australský vědec zhotovuje oblečení z kvasícího vína
Ve středu bude jarní rovnodennost, nastane astronomické jaro
Dobrodruh chce obletět svět v solárním letounu
Americká armáda bude hlídat tělesné funkce vojáků v boji

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 6. 2021 Svátek má Zdeňka
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz