< Předchozí  ^^  Další >
Jackie Chan vzdal hold rodičům podporou výzkumu rakoviny
10.03.08 11:45

 

Canberra 10. března (ČTK) - Hvězda akčních filmů Jackie Chan vzdal hold svým zesnulým rodičům podporou výzkumu rakoviny v Austrálii, tedy v zemi, kde jeho rodina dlouho žila. V sobotu spolu s premiérem Kevinem Ruddem otevřel vzdělávací středisko při Australské národní univerzitě, které bude dotováno z jeho nadace.

 

Čtyřiapadesátiletý Chan, který pochází z Hongkongu, dal první dar na výzkum rakoviny v Austrálii již v roce 2002 poté, co na tuto zhoubnou chorobu zamřela jeho matka. Nyní se vrátil do Canberry na sobotní pohřeb svého otce, který zemřel 26. února ve věku 93 let.

 

"Můj otec zemřel minulý týden. Je tedy čas, abych udělal něco pro Canberru a připomněl památku svých rodičů. Děkuji Austrálii a Canbeře, že se 46 let starala o mé rodiče," citovala agentura Reuters Chanova slova.

 

Ani Chan ani univerzita se nevyjádřili k tomu, jak velký dar Chan na výzkum rakoviny dal, ale univerzitní zdroje ho označují za "významný".

 

Chanovi rodiče se usadili v Canbeře na počátku 60. let. S nimi tady žil několik let i jejich syn, než zahájil svoji filmovou kariéru. Přezdívku Jackie mu tady vymysleli jeho kolegové, kteří měli potíže s jeho čínským jménem.

 

Rudd, který mluví plynně mandarínštinou, pomáhá upevnit vztahy své země s Čínou, která je nyní největším obchodním partnerem Austrálie.

 

Chan, který se stal vyslancem letošních olympijských her v Číně, pozval Rudda na tento svátek sportovců celého světa. Přislíbil mu taky, že mu bude kdykoli nápomocen. Neuvedl však přesněji, jak si to představuje.

 

"Je to určité tajemství, nemohu to vyzradit," řekl Chan. "Znám Kevina několik let. Kdykoli zavolá, budu tady," dodal.Další zprávy

Americký herec Matt Damon bude po druhé otcem
Na Barrandově vznikne hollywoodský velkofilm GI JOE
Jeden svět ocenil dokument o Anně Politkovské
Emmerichův film 10.000 př.n.l. přijde do kin 13. března
Letošní festival Finále se poprvé přesune do Besedy a multikina
Herec Christopher Plummer bude hrát Tolstého
Zelenkův film Karamazovi se v kinech objeví 24. dubna

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz