< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: The Amazing Spider-Man
02.09.12 21:51

Třikrát a dost. Podle tohoto hesla se zařídili v americkém studiu Sony, když přemýšleli o dalším pokračování osudů Petera Parkera. Hrdinu však nenechali dlouho zahálet a tak máme k dispozici první díl nové pavoučí série.

 

 

Znovu se potkáváme s Peterem Parkerem, tentokrát v podání Andrew Garfielda (The Social Network), kterého vychovává strýc (Martin Sheen) s tetou (Sally Fieldová). Peter je sirotek a jeho rodiče zmizeli za poněkud zvláštních okolností.

 

 

Peter má jako většina středoškoláků úplně standardní problémy. Klade si otázky kým vlastně je, oproti svým vrstevníkům ho ale trápí ztráta rodičů a nevyhne se mu ani první středoškolská láska. Tou je Gwen Stacy (Emma Stone), velmi inteligentní spolužačka a také dcera policejního kapitána.

 

 

Nic netrvá dlouho a tak se Peter Parker brzy změní v pavoučího muže, což se mu poštěstí díky jeho zvědavosti, kdy se jednoduše omylem zavře do ne úplně správné místnosti s pavouky. Změny na sebe nenechají dlouho čekat. Kromě toho všeho se však postupně odhalují střípky minulosti, jež ukazují na důvod smrti obou rodičů. Stopy vedou do Oscorpu, kde se seznámí s doktorem Curtem Connorsem (Rhys Ifans), dávným přítelem Peterova otce. Ten s pomocí mladého hrdiny dojde k průlomu v genetickému průzkumu, který by mohl pomoci splnit Connorsovi dávný sen mít dvě ruce.

 

 

Peter se postupně sžívá se svou novou identitou a snaží se pomáhat spravedlnosti pod maskou Spider-Mana, je ale jisté, že brzy získá nepřítele daleko mocnějšího než jsou všichni zločinci ve městě. Conner totiž vyzkouší nové sérum, což z něj vytvoří obří ještěrku, ve kterou se začíná měnit stále častěji. Jediný, kdo ho může zastavit je Spider-Man.

 

 

Nejdříve k rozdílům mezi předchozími filmy a tímto restartem. Jsou především relativně drobné. Například způsob úmrtí jedné z postav, vysvětlení zmizení rodičů nebo hrdinova láska (ne Mary Jane, ale Gwen Stacy). Výraznějším rozdílem je fakt, že se o identitě Spider-Mana jeho láska dozví už v prvním díle, takže nás nečeká další zdlouhavé chození kolem horké kaše. Rozdílů je samozřejmě celá řada, ale nejsou opravdu významné.

 

 

Film je postaven především na postavách. Andrew Garfield je výborně obsazený a roli si užívá, Emma Stone je jako Gwen Stacy taky velmi solidní. Vůbec se tomu nedivím, protože režisér Marc Webb má na svědomí také výborný vztahový film 500 dní se Summer, tohle je jednoduše jeho parketa. Na vztahové rovině tedy film šlape naprosto dokonale.

 

 

Akce , které není nijak moc, je také solidní a to jak trikově, tak dynamicky. Přeci jen ale nepřináší nic, co by člověka totálně „odstřelilo“.

 

 

Proti novému Spider-Manovi se nedá říct nic moc špatného. Jednalo se o nutný začátek, který se podařil. Příště už nebude potřeba nikoho příliš představovat a bude možné naplno postavit hlavního hrdinu proti nějakému superpadouchovi s pořádnou akční peckou na závěr a na to se upřímně těším.


autor: moviefan 9 z 10

Přehled souvisejících článků:
Recenze: Spider-Man: Homecoming (07.10.2017 13:54)
Recenze: Spider-Man 3 (2007) (11.05.2007 15:22)
Spider-Man Tobey Maguire se stal otcem (13.11.2006 17:26)


Další zprávy

Recenze:
Recenze: Cosmopolis
Recenze: Andělský podíl
Recenze: Sněhurka a lovec
Recenze: Temný rytíř povstal
Recenze: Kuma
Recenze: Prometheus

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 8. 5. 2021 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz