< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Marťan
28.10.15 13:04

Gravitace, Interstellar, Marťan… filmů, které se věnují vesmírným dobrodružstvím, přibývá a zatím žádný nezklamal. Pojďme se tedy podívat na Mars.

 

 

Film Ridleyho Scotta (Vetřelec, Gladiátor, Prometheus) nás vtáhne od prvních vteřin. Ocitáme se na Marsu, kde si astronauti mise Ares III plní své pečlivě naplánované úkoly. Bohužel je nezbytné kvůli rozmarům počasí misi náhle ukončit. Z důvodů, které nechci rozebírat, astronaut Mark Watney (Matt Damon) neodcestuje s ostatními a musí se pokusit přežít z toho, co mu na nehostinné planetě zůstalo.

 

 

Dalo by se očekávat, že po většinu filmu budeme sledovat pouze Marka a jeho snahu o přežití. Tentokrát to ale nečekejte, protože nám režisér poskytne také výrazný vhled na dění v NASA, kde se odehrává řada vypjatých situací. Vymyslet a realizovat rychlý plán na záchranu Marka Watneyho totiž není vůbec snadné. Vše navíc komplikuje tlak veřejnosti.

 

 

Pokud by někdo očekával komorní příběh osamoceného člověka bojujícího s živly cizí planety, tohle jistě není ten pravý snímek. Spíše bych v takovém případě doporučil film Moon. Ridley Scott nám totiž servíruje velkolepý zábavný snímek, který na rozdíl od zmiňovaného Interstellaru nemá žádné hlubší přesahy a na jeho vědeckou přesnost bych určitě nevsadil své úspory.

 

 

Matt Damon je nepřekvapivě výborný a vlastně mě ani nenapadá, co by na tomto filmu mohlo být lepší (snad jen o něco kratší stopáž). Navíc do posledních chvil není jasné, jak to celé dopadne, což u podobných snímků není samozřejmostí.

 

 

Jedná se o poutavou, zábavnou a strhující jízdu, která „popcornovým filmům“ dělá dobrou reklamu. Mezi filmy bez hlubších uměleckých ambicí je Marťan ukázkovým příkladem toho, jak by se mělo řemeslo odvést. Určitě bych ho rád viděl znovu.


autor: moviefan 9 z 10

Další zprávy

Recenze: Spectre
Recenze:
Recenze: Mission: Impossible - Národ grázlů
Recenze: V hlavě
Recenze: Terminátor: Genisys
Recenze: Šílený Max: Zběsilá cesta
Recenze: Avengers: Age of Ultron

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 16. 8. 2022 Svátek má Jáchym
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz