< Předchozí  ^^  Další >
Emmerichův film 10.000 př.n.l. přijde do kin 13. března
07.03.08 16:57

 

Praha 7. března (ČTK) - V dávné minulosti se odehrává dobrodružný americký snímek režiséra Rolanda Emmericha nazvaný 10.000 př.n.l., který se v českých kinech objeví od 13. března. Dnes ho pražským novinářům představila distribuční společnost WarnerBros. Slavný režisér se v něm vydal daleko proti běhu času a "věnoval" ho lovcům mamutů.

 

Hrdinou podívané s mnoha počítačovými triky je mladý člen horského kmene, jemuž neznámí nájezdníci unesou dívku jeho srdce. Společně s tlupou nejodvážnějších lovců se vydává po jejich stopách. Při tom se spolu se svými druhy musí utkat s šavlozubými tygry a dalšími prehistorickými stvůrami. Na konci cesty je čeká setkání se "ztracenou civilizací", kdy budoucnost prostých bojovníků spočívá v rukou bohaté a silné kultury, jejíž pyramidy se dotýkají nebe.

 

Scénář zaujme spíše děti. Bojovníci s dredy na hlavě se na cestě spojí s dalšími kmeny a po dosaženém vítězství připomíná jejich loučení rozlučku Old Shatterhanda s Vinnetouem. Hlavní hrdinové oděni v kůžích navíc mají hollywoodsky bílý chrup a mluví perfektní angličtinou.

 

Emmerich má na kontě například snímky Den poté, Patriot, Godzilla, Den nezávislosti, Hvězdná brána a Univerzální voják. Většinou se na nich, stejně jako v tomto svém zatím posledním snímku, podílel i jako scenárista.

 

Jeho štáb procestoval nejzapadlejší končiny světa. Natáčení ho zavedlo na zimní Nový Zéland, do jihoafrického Kapského města s teplým klimatem a vysokou vlhkostí vzduchu i vyprahlé pouštní krajiny africké Namibie. Díky digitální technice diváci uvidí nebezpečné lovy na mamuty i výpravné bitvy. Herci museli zvládnout používání luků, kopí, provazů a sítí, často při tom druhou rukou řídili koně.

 

Moderní technika Emmerichovi umožnila, aby poté, co na plátně v jeho režii explodoval ve Dnu nezávislosti Bílý dům či smrtící vlna ve filmu Den poté smetla vše živé, vytvořil přesně takový svět, jaký si vysnil. Nejnáročnějším úkolem byla prý "výroba" mamutů, šavlozubých tygrů a dravých ptáků z epochy, která se odborně nazývá pleistocén.

 

Mimo herce v hlavních a vedlejších rolích měly návrhářky kostýmů, maskérky a jejich týmy za úkol ošatit téměř 800 komparzistů. V dílnách jim byla k dispozici armáda pomocníků, která z hlíny a skla vyráběla ozdoby a náhrdelníky, přišívala je na kostýmy, případně vytvářela čelenky, helmy a pokrývky hlavy.

 

Roland Emmerich zahájil filmovou kariéru v rodném Německu. Studium na filmové škole v Mnichově ukončil klauzurní prací v podobě výpravné podívané Princip Noemovy archy, která se v roce 1984 dostala do soutěže na Berlinale. Prvním jeho americkým snímkem se v roce 1992 stalo výpravné sci-fi Univerzální voják.Další zprávy

Jeden svět ocenil dokument o Anně Politkovské
Letošní festival Finále se poprvé přesune do Besedy a multikina
Herec Christopher Plummer bude hrát Tolstého
Zelenkův film Karamazovi se v kinech objeví 24. dubna
Recenze: Jumper (2008)
Herec Patrick Swayze onemocněl rakovinou slinivky
Začal festival Jeden svět, Havel předal cenu Homo Homini

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz