< Předchozí  ^^  Další >
Mickey Rourke prý měl na výběr buď se změnit nebo se zastřelit
02.10.08 12:51

 

New York 2. října (ČTK) - Po 15 letech bouřlivého života zpečetil herec Mickey Rourke svůj comeback a v Hollywoodu se mluví o jeho nominaci na Oscara za snímek The Wrestler režiséra Darrena Aronofskyho. Rourke říká, že měl na vybranou: buď se polepšit, nebo si "prohnat kulku hlavou", píše agentura Reuters.

 

Filmové drama ze sportovního prostředí, v němž si Rourke zahrál osamělého bývalého profesionálního zápasníka, který přes pokročilý věk nehodlá pověsit "řemeslo" na hřebík, získalo na letošním filmovém festivalu v Benátkách Zlatého lva za nejlepší film.

 

Dvaapadesátiletý Rourke zazářil v 80. letech například ve filmech Smyslná orchidej, 9 a 1/2 týdne, Rok Draka nebo Kdysi dávno v Mexiku. Mezi filmaři si ale získal neblahou pověst výbušného potížisty a nejednou se střetl se zákonem. V této době byl sice sexuálním symbolem, současně se ale proslýchalo, že zrovna dvakrát nedbá na osobní hygienu. Jeho herecká partnerka z filmu 9 1/2 týdne Kim Basingerová o něm kdysi prohlásila, že "páchne jako nevysypaný popelník".

 

"Kdybych byl před 15 lety věděl, že mi kvůli tomu, jak jsem se stavěl k životu, potrvá 15 let, než se znovu vyhoupnu do sedla a budu znovu pracovat, opravdu bych to byl pojal jinak," kál se herec na tiskové konferenci po promítání filmu The Wrestler na mezinárodním filmovém festivalu v New Yorku.

 

Rourke prý nepomýšlel na to, že by se změnil, dokud neztratil úplně všechno. Teprve potom si uvědomil, že se buď musí změnit, nebo si prohnat kulku hlavou. "Teď ke všemu přistupuji úplně jinak, pochopil jsem, co to znamená být profesionál, být zodpovědný, ohleduplný - tyhle výrazy se tehdy v mém slovníku vůbec nevyskytovaly," přiznal.

 

Rourke, který se na tiskové konferenci objevil s mírným strništěm, na očích sluneční brýle a v ruce doutník, trénoval kvůli své roli ve snímku The Wrestler s profesionálním zápasníkem dvě hodiny denně. To, že je zdatný boxer, mu práci nikterak neusnadnilo.

 

"Získal jsem respekt k tomuhle sportu... protože ti chlapíci jdou s kůží na trh a riskují zranění," prohlásil. "Během tří měsíců jsem byl při zápasení zraněn víckrát než za 16 let boxování."

 

The Wrestler, v němž si po Rourkeho boku zahrály také Marisa Tomeiová a Evan Rachel Woodová, bude do kin v USA uveden 19. prosince.Další zprávy

Na podivné chování Locklearové upozornila policii fotoreportérka
Stoneová prý přišla o opatrovnictví syna kvůli přehnané péči
Vítěz karlovarského festivalu Ukrutně šťastni jde do kin
V Praze začal festival německojazyčných filmů
Na festival bollywoodského filmu přijede Sandokan
Bathory jako slovenský film Oscara nedostane
Hřebejkův Nestyda přijde do kin ve 46 kopiích.

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz