< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Sherlock Holmes: Hra stínů
31.01.12 23:03

Netypické zpracování Sherlocka Holmese je zpět. Zpátky je kromě hlavní postavy především věrný přítel Watson a je jisté, že nás v tomto pokračování čeká větší příděl úplně všeho.

 

 

V prvním komiksem inspirovaném dobrodružství jsme sledovali, jak si Sherlock Holmes, v podání Roberta Downeyho Jr., poradil s nadpřirozenými/nepřirozenými jevy. Už tehdy se ale ukázalo, že brzy dojde k nevyhnutelnému souboji s Sherlockovým největším nepřítelem, profesorem Moriartym (Jared Harris).

 

 

Tentokrát sužuje Evropu série různých pumových útoků. Většina lidí v tom vidí dílo extrémistů, jak se dá ale očekávat, bude za tím něco víc… Z děje nepotřebujete vědět o moc víc.

 

 

V tomto případě samozřejmě nemůžeme čekat žádné velké odhalení, hlavní „záporák“ je totiž jasný už od počátku. Moriarty jednoduše osnuje své plány a Holmes je jediný, kdo je dokáže odhalit a některé i zhatit.

 

V tomto případě jsem si nechal film uležet, než jsem se dostal k napsání recenze. Trochu jsem se bál, že moje pocity vyblednou a nakonec přehodnotím své názory. Nestalo se.

 

 

První film se mi vizuálně i obsazením velmi líbil, měl jsem ale drobný problém s nadpřirozenem a jeho následným vysvětlením, které z mého pohledu nebylo úplně dokonalé. Těšil jsem se proto na další film s profesorem Moriartym.

 

 

V tomto případě jde sice daleko méně o děj jako takový, na druhou stranu souboj dvou velikánů je opravdu víc než důstojný. Moriarty je na stejné úrovni jako sám Holmes a opakovaně jsem si říkal, že tohle už Sherlock prostě nemůže přežít. I přesto, že jsem věděl, že studio by svou úspěšnou sérii nezabilo, nemohl jsem si být do poslední chvíle jistý. Jedinou jistotou mi bylo, že v případě úspěchu se nějak vysvětlí Holmesovo případné přežití.

 

 

Další kategorií je samozřejmě Watson a buďte si jisti, že Jude Law neztratil nic ze svého šarmu. Jakkoliv je tato věta klasickým klišé, platí beze zbytku. Další postavy už jen vyplňují prostor, ale to neznamená, že by nebyly zdařilé. Noomi Rapace jako cikánská kartářka neurazí ani extrémně nepotěší, kdo však přesvědčí je Stephen Fry jako Sherlockův vlastní bratr. Má totiž naprosto neuvěřitelně výstřední a okouzlující osobnost.

 

 

Akční složka, veškerá vizualizace i hudba navazují dokonale na předchozí díl a není v tomto směru co vytknout. Závěrečný souboj s Moriartym zanechá silný dojem, a pokud na to všechno zapomenete, tak je ve filmu několik dokonalých scén, které si budete ještě dlouho pamatovat. Třeba tu ve vlaku určitě….

 

 

Film je pro mě příjemným překvapením a řadím ho o výše než první díl. Doufám, že se dočkáme minimálně trilogie.


autor: moviefan 9 z 10

Přehled souvisejících článků:
Recenze: Sherlock Holmes (2009) (31.01.2010 22:30)


Další zprávy

Recenze: Hugo a jeho velký objev
Recenze: Nebezpečná metoda
Recenze:
Recenze: Poupata
Recenze: Ocelová pěst
Recenze: Rodina je základ státu (2011)

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz