< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Hněv Titánů
28.04.12 21:00

Hollywood úspěch nepromíjí a tak bylo jasné, že po Souboji Titánů přijde pokračování. Jak se řeklo, tak se udělalo. Po dvou letech tu máme pokračování, které mnozí považují za lepší svého předchůdce. Je tomu opravdu tak?

 

 

Deset let od událostí prvního dílu se Perseus (Sam Worthington) snaží žít, se svým desetiletým synem Heliem, poklidným životem rybáře. Na vyšších místech se ale mezitím mnohé změnilo. Lidé totiž přestali uctívat bohy a ti tak ztratili mnoho ze své moci. V praxi se to projevuje tím, že se otřásají zdi Tartaru, kde kromě mnoha mrtvých dlí i otec tří nejmocnějších bohů (Dia, Poseidona a Háda). Není tam ale ze své vůle, jeho milování synové ho totiž kdysi porazili a uvěznili.

 

 

Vzhledem k předchozímu dílu není překvapivé, že se Hádes postaví Diovi, s tím že odčerpání jeho božské moci pomůže jejich otci na svobodu a on za to jemu a bohu války Areovi ponechá nesmrtelnost.

 

 

Kronos nevypadá zrovna na dobráka, ale Hádes zřejmě nevidí jinou variantu. Tudíž vláká do pasti Poseidona i Dia a za pomocí Area je oba porazí.

 

 

Perseus mezitím odmítl pomoci svému božskému otci v jeho plánech, když ale zjistí, že se věci začínají vymykat kontrole a z Tartaru se na svět pomalu dostávají všemožné stvůry, rozhodne se podniknout odvážnou záchrannou akci. Při té ho provází královna Andromeda (Rosamund Pikeová) a Poseidonův polobožský syn Agenor, který se profiluje jako mix blázna a hrdiny.

 

 

Je jasné, že Hádes a zvláště Ares, který má na milovaného Diova syna obzvlášť spadeno, nenechají celou skupinu jen tak projít, zachránit Dia a pokusit se zvrátit tragický osud, který by Kronos lidstvu dozajista připravil.

 

 

Když nad filmem znovu přemýšlím, tak si znovu potvrzuji svůj první dojem. Všechno dobré se do filmu vrátilo. Svěží akce, Perseus jako bijec, výtečný Zeus a Hádes… Možná trochu škoda, že se nevrátilo více postav. Na kostru minulého dílu totiž tvůrci oblékli pouze trochu jiné oblečení a tím to haslo. A tady cítím trochu problém.

 

 

Další slabinu vidím v tom, že Gemma Artertonová byla v minulém díle daleko zajímavější než Rosamund Pikeová v Hněvu Titánů. Stejně tak vyznívá porovnání zajímavosti Madse Mikkelsena s Tobym Kebbellem (Agenor). V obou hereckých soubojích jednoduše vítězí předchozí díl.

 

 

 

Na internetu sice všude vidím, že je druhý díl lepší, z výše uvedeného je ale jasné, že s tímto názorem nesouhlasím. Ano, Hněv Titánů je výborná zábava a určitě není na škodu se na něj podívat. Na druhou stranu ani nic zásadního neprošvihnete, když ho se mu vyhnete.

 

 

Jako fanoušek podobně oddychových záležitostí jsem si film užil. Povinné 3D nijak zvlášť nevynikalo (kromě ceny), ale rozhodně neurazilo a přišlo mi solidní.

 

 

Třetí díl i vzhledem k celkově (pro bohy) mírně depresivnímu zakončení zřejmě nebude a je to tak asi správně. Potřetí by se totiž slušeno vstoupit do téže řeky přeci jen trochu jinak.


autor: moviefan 7 z 10

Přehled souvisejících článků:
Recenze: Souboj Titánů (28.04.2010 12:17)


Další zprávy

Recenze: Temné stíny
Recenze: Tady to musí být
Recenze: Modrý tygr
Recenze: Hugo a jeho velký objev
Recenze: Sherlock Holmes: Hra stínů
Recenze: Nebezpečná metoda
Recenze:

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz