< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Videoukázka] [Fotky]
Recenze: Sněhurka a lovec
28.07.12 17:58

Sněhurka a sedm trpaslíků patří k nadčasovým pohádkám, podobně jako třeba Perníková chaloupka nebo Šípková Růženka, Hollywood však lační po nových filmech a tak se i my můžeme podívat na zbrusu novou verzi starého příběhu.

 

 

Základní linie je podobná. Sněhurka je terorizována svou macechou a proto před ní utíká do lesa. Zlá královna za ní pošle lovce, který ji má zabít. Ten selže a nakonec dojde i na trpaslíky….

 

 

Ale popořadě. Sněhurka žila původně šťastně se svými rodiči, než jí matka umřela a otec se zamiloval do vězenkyně tajemné nemrtvé armády, kterou král samozřejmě porazí. Byla to ale pouze lest nebezpečné a krásné čarodějky, kterou si král okamžitě bere za ženu a ona mu o svatební noci odejme nejen život, ale i království.

 

 

Sněhurka je pak držena doslova pod zámkem, než uteče do temného lesa. Stejně jako byla bitva se zvláštní vyčarovanou armádou velmi temná a nepohádková, ani les si v ničem nezadá. Naopak, scény, které v lese zpočátku zažijeme, odpovídají spíše hororovému filmu. Děti bych tedy na film určitě nepouštěl, pokud se nemají ještě dlouho počůrávat.

 

 

Novinkou je dodání silnější motivace jednotlivým postavám a samozřejmě kompletně nepohádkový vizuál. Zlá královna (Charlize Theron) si v dětství prožila opravdu tragické momenty, které ji zásadně změnily. Lovec na druhou stranu prožívá ztrátu své manželky a královna ho naláká na možnost jejího vzkříšení. Sněhurka nemá na vybranou, ale je to poměrně tvrdá bojovnice, což se ukáže později.

 

 

A teď trochu k pozadí příběhu. V době, kdy se zlá královna Ravenna ujala moci, podařilo se uniknout vévodovi Hammondovi a jeho synovi Williamovi z královského hradu. Společně se svými podřízenými založili opozici a útočiště pro všechny, které utekli ze zpustošeného království. William si ale až do dospělosti vyčítá, že nezachránil Sněhurku, když odjížděli z hradu. Když se tedy po mnoha peripetiích setká se svou dětskou přítelkyní, je jasné, že nezůstane bez vztahového jiskření.

 

 

Stále je tu ale Ravenna, která potřebuje k udržení své moci vysávat mládí z nevinných dívek (tak trochu Alžběta Báthoryová) a jediné co potřebuje, aby byla finálně nesmrtelná a věčně mladá je Sněhurčino srdce. Ta se samozřejmě nedá a vyrazí s vévodovou armádou, aby porazili královnu a vrátili zemi klid a mír.

 

 

 

To co jsem psal, sice vesměs vypadá podobně jako v původní pohádce, ale všechno je přeci jen trochu jiné. Trpaslíci jsou malí lidé, kteří kdysi pracovali v dolech Sněhurčina otce, od doby jeho smrti se ale musí živit jak se dá a mají rozhodně blíže k družině Robina Hooda než k „hajhou“. Ravenna je dokonale drsná, zlá, krásná i nebezpečná a některé její chvíle jsou vskutku skvostně zahrané. Mladý William je dostatečně pohledný a rozhodně jako herec neurazí.

 

 

Hlavní postavy mají ale samozřejmě nejvíce prostoru. Kirsten Stewart je jako Sněhurka přesvědčivá a také lovec v podání Chrise Hermswortha patří do stejné výkonostní kategorie. Po všech stránkách však přeci jen vítězí temná královna Charlize Theron, která je jednoduše brilantně zlá.

 

 

Film bohužel i přes vizuální poutavost nepřináší absolutní spokojenost. Děj totiž není opravdu nikterak sofistikovaný a v momentech, kdy by se dalo jít do hloubky, často uhne trochu vedle. Například samotný temný les je výborně zpracovaný, je naznačeno, že využívá lidský strach, ale dál se tím nikdo nezabývá. V jednu chvíli se ve filmu ukáže jedno velmi krásné nadpřirozené stvoření, za chvíli ale zmizí a už se o něm nic bližšího nedozvíme. Sněhurka sice chová určité city vůči Williamovi, ale zdá se, že není chladná ani vůči lovci. Komu vlastně nakonec patří její srdce? Náznaky tu jsou, ale tvůrci si tímto dějovým odklonem od původní pohádky natolik zavařili, že už nevěděli jak tuto otázku uspokojivě vyřešit.

 

 

Z výše uvedeného vyplývá, že film můžu více než vřele doporučit, zážitek to byl totiž velmi příjemný. Přeci jen ale mohlo být lépe, potenciál byl větší….

 autor: moviefan 8 z 10


Další zprávy

Recenze: Andělský podíl
Recenze: Temný rytíř povstal
Recenze: Kuma
Recenze: Prometheus
Recenze: Avengers
Recenze: Temné stíny
Recenze: Hněv Titánů

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 13. 7. 2020 Svátek má Markéta
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz