< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Wolverine
28.07.13 12:01

Mutant s kostrou z adamantia prožívající do hloubky svá traumata? Ano, odpověď je Wolverine a svá zranění na duši si léčí pěkně zostra.

 

 

Logan (Hugh Jackman) žije v ústraní a bojuje s nočními můrami. V těch se mu zjevuje Jean Grey, kterou musel, vzhledem k jejím hrůzným činům, zabít na konci třetích X-Menů. Jeho láska však trvá až za hrob a vzhledem k tomu, že je prakticky nesmrtelný, má dostatek času na to, aby se mohl svou bolestí dostatečně dlouho a kvalitně trápit.

 

 

Uprostřed tohoto vnitřního zmatku se ohlásí jeho starý známý Yashida, kterému Wolverine zachránil život při útoku na Nagasaki. Yashida pro něj poslal dívku jménem Yukio, která ho přivede až do Japonska. Jak se ukáže, starý známý umírá a rád by Loganovi poskytl možnost klidně zemřít stářím, s tím že by si rád odebral jeho uzdravovací schopnosti. Starý pán ale myšlenku nestihne realizovat a umírá. Loganovi ale není do zpěvu, protože mu během spánku mutantka jménem Viper udělá cosi, co ho připraví o jeho schopnost uzdravovat se. Logan, tak při nečekaném boji s Yakuzou krvácí a je rád, že vůbec přežije.

 

 

Jak se zdá, klíčovou osobou je Mariko, vnučka starého pána, která má zdědit celé jeho impérium, což se mnohým úplně nelíbí. Samozřejmě, že pravda je poněkud složitější a Logan se postupně znovu změní na Wolverina se vším všudy.

 

 

První samostatný snímek o Wolverineovi v roce 2009 přinesl přeci více zklamání než radosti. Nejpopulárnější postava X-Menů totiž na stříbrném plátně sice neprožila úplný propadák, ale poněkud překombinovaný děj fanoušky neoslnil. Osobně patřím sice ke skupině, které se původní film vcelku líbil, musím však uznat, že opakované zhlédnutí filmu na kráse spíše ubírá.

 

 

Dlouho se mluvilo o pokračování, střídala se jména možných režisérů, až se nakonec k snímku dostal James Mangold (Walk the Line; Zatím spolu, zatím živi) a došlo konečně na realizaci.

 

 

Jakkoliv se Wolverine v českých recenzentských vodách netěší přílišné velké podpoře, musím říct, že je určitě lepším filmem než jeho předchůdce. Dává rozhodně větší smysl a díky traumatickým snům o Jean Grey disponuje i emoční hloubkou, která filmu prospívá. Akce není příliš mnoho, ale je přímo úměrná potřebě tohoto osobněji laděného snímku a kvalitou rozhodně také neurazí. Na druhou stranu je děj poměrně předvídatelný, což příběh trochu zbytečně sráží.

 

 

Jako vsuvka mezi třetími X-Meny a potenciálním pokračováním se jedná o poměrně zdařilý projekt, který řeší některé otazníky týkající se Logana/Wolverinea. Jako samostatný příběh film obstojí také, ale určitě se nejedná o vrchol série X-Men. Na druhou stranu, ten nás zřejmě čeká už příští rok při pokračování, které bude díky cestování v čase kombinovat jak herce z X-Men: První třída, tak z původní série.

 

 

Fanoušci série by si neměli film nechat ujít a pro ty, kteří chtějí přes sluníčkem utéct někam jinam než k vodě, je Wolverine určitě také velmi dobrou volbou a zdaleka nejen kvůli běžící klimatizaci:)

 

 

P.S.

 

Počkejte si na dovětek, který přijde někdy uprostřed titulků, stojí za to.


autor: moviefan 8 z 10

Přehled souvisejících článků:
Chřipek je zatím méně než loni, epidemie zatím nehrozí (08.12.2008 14:48)
Lidé v ČR se nechávají očkovat proti chřipce méně než v cizině (18.11.2008 15:40)
Ústav: Nemocí z povolání loni onemocnělo méně lidí (06.11.2008 09:54)
V Česku začalo období nachlazení, zatím méně závažných (03.11.2008 15:19)
Češi letos chodí méně do kin, tržby klesly (29.10.2008 10:01)
Státní zdravotní ústav bude moci lépe mapovat výskyt meningokoka (23.10.2008 15:50)
Kultura má dostat méně než letos, jedno procento se vzdaluje (09.09.2008 15:32)
Menzelův film vyhrál na festivalu v Albánii (01.09.2008 07:36)
Lékař: Pacient má měnit praktika po uvážení (27.08.2008 14:28)
Do německých kin se dostává Menzelův "anglický král" (14.08.2008 13:43)
Hugh Jackman je podle časopisu People nejpřitažlivějším mužem (19.11.2008 22:09)
Zakladatel Playboye chystá film o sobě, má ho hrát Hugh Jackman (04.06.2006 10:13)


Další zprávy

Recenze: Nevědomí
Recenze: Star Trek: Do temnoty
Recenze: Muž z oceli
Recenze: (pussy riots) Spring Breakers
Recenze:
Recenze: Looper
Recenze: Hobit: Neočekávaná cesta

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz